Karakollar BBG evi gibi olacak

Karakollar BBG evi gibi olacak.11751
  • Giriş : 06.06.2009 / 20:09:00

Polis-vatandaş ilişkilerinin her geçen gün daha da iyiye gittiğini ifade eden Atalay, şöyle konuştu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, "Türkiye genelinde 1300 polis merkezini kamera sistemiyle donatacağız" dedi. Beşir Atalay, Tepebaşı Emniyet Müdürlüğü'nün hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, polisin vatandaşla ilişkisinde sevgiyi ve güveni esas aldıklarını, vatandaşın polisine güvenmesi, polisin de onları sevmesi gerektiğini söyledi.

Polis-vatandaş ilişkilerinin her geçen gün daha da iyiye gittiğini ifade eden Atalay, şöyle konuştu:

"Vatandaşımız polise güvenecek, polis halkı sevecek. Polis, devletin tabii ki otoritesini temsil ediyor ama giderek polisin davranışlarında biz her
gün biraz daha vatandaşa karşı sıcak ve sevgi dolu tutum bekliyoruz.

Vatandaşımızın rahat yaşaması için varız. Polis vatandaşa meşakkat etmek, zorluk çıkarmak ve sert tutum takınmak için değil, vatandaşın rahat yaşamasını sağlamak için var. Vatandaşın şikayetini alacak, onu rahatsız edenlere mani olacak ve tabii suç ve suçlulara engel olacak. Polis merkezi şeffaf olursa polis de şaibeden kurtuluyor.

Çünkü bilinmesi zor olursa kayıt olmazsa, polis kötü davrandı, işkence yaptı gibi şikayetler oluyor. Biz de onun için herşey şeffaf diyoruz. Herşey kamerada, herşey kayıtta." Kamera sisteminin, haksız yere suçlamaların önüne geçmede önemli bir rol üstlendiğini anlatan Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Vatandaşla polisin buralardaki süreci, şeffaflık içinde cereyan etsin. O zaman kimse de haksız yere suçlama yapmaz. Biraz da bu kurumu korumak için ama tabii yanlış yapacak kişiler de olabilir, her kurum içinde olduğu gibi. O yanlışlıkları da önlemek için, yanlış da yapıyorsa birisi herşeye rağmen bu polisin içinde olabilir, başka güvenlik birimlerinde olabilir, tabii ki onun cezasını çekerler. Hiç olmazsa onların da tespiti yapılmış olur. Onun için bu nezarethane gibi yerlerdeki kamera sistemini çok önemli görüyoruz.

Türkiye genelinde 1300 polis merkezini kamera sistemiyle donatacağız." Atalay, Tebebaşı Emniyet Müdürlüğü hizmet binasının açılışının ardından
AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı ve Eskişehir İl Jandarma Alay Komutanlığı'nı ziyaret etti. Atalay, Hamamyolu Caddesi'nde Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar ile birlikte bir süre vatandaşların içinde dolaştı ve esnafla sohbet etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*