Karakolun arkasındaki mağaza soyuldu

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

Ankara'da şehrin göbeğindeki Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Merkez polis karakolunun arka sokağında bulunan bilgisayar dükkanı, 2 hafta içinde 2 kez soyuldu. İşyeri sahibi polislere tepki gösterdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çaldıkları otomobil ile mağazanın önüne yaklaşan hırsızlar, kapalı olan kepenklerin kilitlerini açtıktan sonra camı kırarak içeriye girdi. İşyerine hırsızların girdiğini gören vatandaşlar ise iddiaya göre hemen polisi arayarak haber verdi.

İşyeri sahibi Rıza Taşkan, Ankara'nın en işlek caddesinde ve hemen arka sokağında İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Merkez Polis Karakolu'nun bulunmasına rağmen dükkanının soyulmasına tepki gösterdi. Polis ekiplerinin olay yerine gelmekte geciktiğini öne süren Taşkan, işyerinden 10 bin YTL civarında bilgisayar malzemesi çalındığını söyledi. Aynı işyerine geçen ayın 21'inde de hırsızların girdiğini ve 30 bin YTL'lik mal çaldıklarını belirten Taşkan, “2 hafta içinde 2 kez işyerime girdiler. Yaklaşık zararım 40 bin YTL” dedi.

Olay yerine gelen karakol ekibi çevre güvenliği almayınca, meraklı vatandaşlar işyerine girip, delillerin üzerine bastı. Ekipler, gazetecilerin olay yerine gelmesinden sonra vatandaşları dışarı çıkartıp, parmak izi aldı. Olayla ilgili soruşturmaya başlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious