Karaman: Konuşmaya hiç gerek yok

Karaman: Konuşmaya hiç gerek yok.12566
  • Giriş : 20.05.2009 / 14:28:00

Konyaspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, ligin bitimine iki hafta kala göreve gelmesinin birileri tarafından çılgınlıktan öte bir iş olarak değerlendirilmeyeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Karaman, Tatlıcak Tevfik Lav Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ligde kalan iki haftalık dönemde, arada olan çok sevgili dostlarının, kıramayacağı arkadaşlarının ısrarları ve Konyaspor'un içinde bulunduğu konum nedeniyle maddi anlamda en ufak bir beklenti içinde olmadan, bir lira talep etmeden görevi kabul ettiğini bildirdi.

''Bizim bu eylemimiz birileri tarafından çılgınlıktan öte değerlendirilmeyecektir'' diyen Karaman, profesyonel manada çok fazla bir şey konuşmaya gerek olmadığını belirterek, ''Profesyonel manada düşünüldüğü zaman doğru olan, şu koltukta Giray Hoca'nın olması ve onunla devam edilmesiydi'' dedi.

Konyaspor'un içinde bulunduğu durumu herkesin bildiğini ifade eden Karaman, bir bütünleşme sağlayıp iki müsabakadan 6 puan alarak Konyaspor'u ligde bırakacak sonucu almayı ümit ettiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

''Bunun için de el birliği yaparak bu savaşı vermemiz gerekiyor. Neyi yaşamamız gerekiyorsa hep birlikte bunu yaşayacağız. Daha sonra da Konyaspor'u değerli yöneticilere emanet edip yine helallik isteyip gideceğiz. Burada bir acil hasta var, bir ambulans gerekiyor biz de o ambulans görevini yapacağız. Buraya gelişimiz kesinlikle profesyonel bir geliş değil. Nasip olursa iki maç oynayıp helallik alıp tekrar çocuklarımızın yanına döneceğiz.''

Sözleşme imzalamadan takımın başında sahaya çıkmak için Futbol Federasyonu'ndan özel izin almaya çalıştıklarını bildiren Karaman, ''Sahaya giriş için özel izin almaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

-''BEN ANAMDAN İZİN ALMAMIŞIM, BURAYA GELİRKEN''-

Karaman, bir gazetecinin ''Gönül almak anlamında Giray Hoca ile telefonla görüştünüz mü'' şeklindeki sorusunu ise şöyle cevaplandırdı:

''Giray Hoca'yı aradım telefonu kapalıydı. Giray Hoca ile görüşmemizde en azından bizim tarafımızdan bir sorun yok. Ben anamdan izin almamışım buraya gelirken, benim buradan hangi psikoloji ile gittiğimi anam biliyor. Buraya gelişimiz farklı değerlendirilmesin. Benim buraya gelişim ne hesap ne kitap, acının tam gözü. Ben sevdiklerimle mutluyken, huzurluyken, her şeyimi rayına oturtmuşken, oturduğum yerde huzurumu bozuyorum. 'Ata toprağım' diyorum. En az sorumluluğu olacak insan iken en fazla sorumluluğu hisseden oluyorum. Burada ne Giray Hoca'nın gönül koyma durumu olabilir ne de başka birinin, ben anamı aramamışım ki. Biz bu psikolojideyken meslektaşlarımızın kırılacak, darılacak, gücenecek pozisyonu olmaz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*