Karaman: "Tüm takımlar ateş çemberinde"

Karaman:
  • Giriş : 23.01.2008 / 15:05:00

Konyaspor teknik direktörü Ünal Karaman, Kayserispor hariç bütün takımların düşme ihtimali bulunduğunu, alınan kötü sonuçlardan ders çıkartıp daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kayserispor yenilgisinden ders çıkartacaklarını belirten Karaman, hafta sonu Ankaraspor'u yenerek ligde rahat bir nefes almak istediklerini söyledi.

Konyaspor'un ikinci yarıdaki durumunu değerlendiren Karaman, 32 puanlı Kayserispor dışında hiçbir takımın rahat olmadığını savundu:

"İlk yarıyı 25 puanda bitirdiğimiz dönemde de hala Konyaspor açısından herşey bitmiş değil demiştik. Şu anki görüntü itibariyla Kayserispor kısmen rahatladı. Ancak onun haricindeki bütün takımlar hala bu ateş çemberinin içerisinde.

"Kayserispor'dan sonra yer alan takımlar hala 'ben iyiyim ve iyi bir puana sahibim' diyemez. Bizim de içerisinde bulunduğumuz takımları sayacak olursanız, alttaki 17-18 puanlı takımlarla arada ciddi puan farklarının olduğunu düşünmüyorum.

"O günün şartları ve o haftaya iyi hazırlanma bundan sonraki haftalarda az hata yapan takımın üst sıralarda olmasına neden olur."

Konyaspor'un stoper arayışlarını da değerlendiren Karaman, "sadece stoper değil, bazı bölgelerde de değişiklikler düşünüyoruz. Bir değil beş oyuncu da transfer edilse ben asla hayır demem. Çünkü takım içindeki rekabet ne kadar üst seviyeye çekilirse saha içi performansın o derece artacağını düşünüyorum" dedi.

Kayserispor maçında kaleye geçen Damer Kahriman'ın iyi bir transfer olduğunu söyleyen Karaman, "ilerleyen dönemlerde Konyaspor'a ciddi katkılar sağlayacak" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious