Karaman'da 14 yaşındaki kız bir haftadır kayıp

Karaman'da 14 yaşındaki kız bir haftadır kayıp.17498
  • Giriş : 14.04.2008 / 11:31:00

Karaman'da 7 Nisanda okuldan eve dönmeyen ilköğretim 8. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki M.C'den haber alınamadığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsfendiyar C, Karaman merkezde bir ilköğretim okulunun 8.sınıfına giden kızının 19 Martta okula gitmek için evden ayrıldığını ve geri dönmediğini anlattı.

Yapılan araştırmalara rağmen bulamadıkları kızından 3 gün sonra bir telefon geldiğini ifade eden İsfendiyar C, daha sonra yaşadıklarını şöyle özetledi:
“Telefonda zor durumda olduğunu ve kendisini öldüreceklerini söyledi. Bir süre sonra kızım, kendi ifadesine göre, kendisini kaçıran 3 kişinin yanından bir fırsatını bularak kaçtığını söyleyerek eve geldi. Üstü başı perişan vücudunda darp izleri yüzünde çizikler vardı. Karakolda verdiği ifadesinde, kendisini 3 kişinin kaçırdığını bu kişilerin kendisine (ağabeyden emir bekliyoruz, uslu olursan sana bir şey olmayacak) dediklerini anlattı. Kızım bu olaydan sonra okula gitmek istemedi.”

Baba C, kızının okula devamsızlığının artması üzerine Milli Eğitim İl Müdürlüğü yetkililerinin yardımlarıyla kızını evlerine daha yakın başka bir okula gönderdiğini söyledi.

Okula 4 Nisanda başlayan kızlarının 7 Nisan günü evden ayrıldıktan sonra geri dönmediğini belirten İsfendiyar C, şöyle devam etti:
“Dördüncü dersten sonra kızımı gören yok. Benim ve ailemin kimse ile düşmanlığı yok. Kızımın kötü yola düşürüleceğinden korkuyorum. Biz bildiğimiz her şeyi yetkililere anlattık. Kızım ısrarla okula gitmeyeceğini bu kişilerin kendisini kaçıracaklarından korktuğunu bize söylüyordu. Korktuğu başına geldi. Biz ailece perişanız. Kızımızı istiyoruz.”

Polis ise kendilerine kayıp başvurusu yapılan M.C'nin arandığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious