Karaman'da fuhuş operasyonu

Karaman'da fuhuş operasyonu.7779
  • Giriş : 29.04.2009 / 15:03:00

Karaman'ın Ermenek ilçesindeki fuhuş operasyonunda 28 kişi gözaltına alındı. Kadınlar, sağlık muayenesinden sonra sınır dışı edilmek üzere Karaman Emniyet Müdürlüğüne gönderildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde bazı kişilerin suç örgütü kurarak fuhuş yaptırdığı ihbarını alan Karaman Emniyet Müdürlüğü ekipleri, geniş çaplı araştırma başlattı.

Yaklaşık 4 ay çalışan ekipler, Ermenek ilçesinde K.Ç'nin arkadaşlarının da yardımıyla çevre illerden ilçeye masaj işinde çalıştırmak amacıyla getirdikleri kadınlara fuhuş yaptırdığını tespit ederek operasyon düzenledi.

Operasyonda, ekibin başı olduğu iddia edilen K.Ç. ile 2'si yabancı uyruklu 10 kadın ve biri kamu görevlisi 17 kişiyi gözaltına aldı.

Zanlıların evlerinde 1 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, hesapların ve müşteri bilgilerinin bulunduğu ajanda ele geçirildi.

Gözaltına alınan Özbek uyruklu Sabrina A. (37) ile İkbol M'nin (27), masaj amaçlı ilçeye getirildiklerini ve kendilerine zorla fuhuş yaptırıldığını iddia ettiği bildirildi.

Kadınlar, sağlık muayenesinden sonra sınır dışı edilmek üzere Karaman Emniyet Müdürlüğüne gönderildi.

Operasyonun çevre illeri de içine alacak şekilde genişletilerek sürdürüldüğü, söz konusu kadınlarla ilişkiye giren kişilerin ifadesine başvurulacağı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*