Karamehmet Grubu'nda iç savaş

Karamehmet Grubu'nda iç savaş.8707
  • Giriş : 14.10.2008 / 16:05:00

Karamahmet Gurubu'nda iç savaş Akşam ve Tercümün-Güneş arasındaki savaşta kılıçlar kınından çekildi. Büyükçelebi Biraderler, Turgut'u devirmek için harekete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Grupta İç Savaş Patladı!...
Büyükçelebi Biraderler, Serdar Turgut'u devirmek için harekete geçti. Karamehmet Grubu'nda iç savaş patladı. İşte ayrıntılar...

Mehmet Emin Karamehmet'in sahip olduğu Çukurova grubunda bir süredir yaşanan gizli soğuk savaşta artık kılıçlar alenen çekildi. Grubun içerisinde milliyetçi kanat, tüm gücüyle saldırıyor. Liberaller cevap vermiyor, şahinlere her yol mübah…

Serdar Turgut'u istemeyen ve sürekli kulis yapan Büyükçelebi Biraderler için kılıçları çekme kararı verdiren gelişme Turgut'un Yeni Şafak gazetesinden Mehmet Gündem'e verdiği röportajla doruğa çıktı. Turgut röportajında, “Ergenekon iddianamesinde ismi geçen herkesten nefret ediyorum” şeklinde konuşmuş, Nihat Genç'i “siyasi meczup” ilan ederek milliyetçi - ulusalcı kesimle arasına tavır koymuştu.

Turgut'un ulusalcı kesime bu açık tavrından sonra grupta ipler koptu ve Tercüman yayın yönetmeni Ufuk Büyükçelebi ateşe başladı.

Ergenekon kapsamında gözaltına alınan sonra da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Büyükçelebi, Akşam gazetesi yazarı Nagehan Alçı'nın Tercüman'da yayınlanan “Öteki Yüzler” yazı dizisine “nefret listesi” şeklinde eleştirmesi üzerine Akşam yönetimi için ağır ifadeler kullandı.

Büyükçelebi, Türktime sitesine; “Nagehan Alçı'nın aynı grupta olup da bize karşı bu kadar cahilce bir yazı kaleme almış olması. O kadına anımsatmak isterim; Bir gazetede yazı yazmak otel asansörüne binip katta durarak oda numarası aramaya benzemez. Yazı yazmak araştırmak, bilmek gerektirir. O kadın, oda numarasını bile bulamaz. Ama bir gazetenin genel yayın yönetmeni Amerika'da golf, yardımcısı kızcağız İsveç'te voleybol oynuyorsa geri kalanlar da her şeyi yapar. Balık baştan kokar.” şeklinde açıklamalar yaptı.

Büyükçelebi'nin Serdar Turgut'u Amerika'ya golf oynamaya gittiği için eleştirmesi yine Mehveş Evin'i İsveç'te voleybol oynuyor diye küçümseyici sözler söyleyerek “balık baştan kokar” yakıştırması yapması grupta yaşanan soğuk savaşı açığa çıkardı.

Ufuk Büyükçelebi ve Güneş gazetesinin başında bulunan ağabeyi Murat Büyükçelebi'nin başını çektiği milliyetçi ulusalcı grup, gazetenin liberal yönetimine açıkça tavır koydu. Güneş gazetesi yazarı aynı zamanda Türktime sitesinin sahibi Talat Atilla'da her fırsatta Serdar Turgut ve yönetimini eleştirerek operasyonun internet ayağını yürütüyor.

Büyükçelebi'nin “golf” vurgusu yaptığının peşi sıra Güneş Gazetesi Yazarı Talat Atilla'nın Turktime sitesinin kulis bölümünde Serdar Turgut personelinin maaşını vermeyip Amerika'da golf oynamakla suçlanıyordu.

Yani Karamehmet Grubu'nda Tercüman&Güneş gazeteleri ile Akşam Gazetesi'nin tepe yönetimleri arasında savaş başladı. Hatta öyle ifadeler kullanılıyor ki, bu üslup Doğan&Karamehmet kavgasında bile kullanılmıyor.

Bu tip savaş Karamehmet Grubu'nda daha önce de yaşanmıştı. Büyükçelebi Biraderler, Nurcan Akad'ı pes ettirmişti.

Serdar Turgut'un, Nurcan Akad gibi pes edip etmeyeceği ve Mehmet Emin Karamehmet'in olaya müdahale edip etmeyeceğini merakla izliyoruz.?


Postmedya.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*