'Karamsarlığın kimseye faydası yok!'

'Karamsarlığın kimseye faydası yok!'.8778
  • Giriş : 06.01.2009 / 10:23:00

2008'in krize kurban gittiğini, ancak 2009'dan umutlu olduklarını belirten sivil toplum örgütleri, bu ortak çağrıda birleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Geçtiğimiz yılın, ABD'de başlayarak Türkiye'yi de etkileyen krize kurban gittiği fikrinde birleşen sivil toplum örgütleri 'Karamsarlığın kimseye faydası olmaz' ortak çağrısını yineledi. Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı Hüseyin Üzülmez, 'Önümüzdeki dönem için umutsuzluğa ve karamsarlığa gerek yok' dedi.

ARIZALAR VAR

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca ise, Türkiye'ye baktıklarında düzeltilmesini bekledikleri "arızalar" bulunduğunu gördüklerini belirterek, 2009'dan en önemli beklentilerinin bu arızaların kriz aracılığıyla düzeltilmesi olduğunu bildirdi. Mustafa Koca, 2009 beklentilerine ilişkin, her krizin düzeltme görevi yaptığını, 2001 krizinin Türkiye'de "köhneleşmiş" bankacılık sisteminin elden geçirilmesine ve ciddi anlamda düzeltilmesine vesile olduğunu kaydetti.

İŞSİZLİK BAŞVURULARI ARTTI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk de, ekonomik krizin gittikçe derinleştiğini ancak buna rağmen sakin yaklaşmak gerektiğini belirterek, ilde son 1-2 ay içinde 3 bin kişinin işsizlik maaşı almak için başvuruda bulunduğunu söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*