Karanlık çetenin mayın eşekleri

Karanlık çetenin mayın eşekleri.7414
  • Giriş : 19.10.2008 / 10:48:00
  • Güncelleme : 19.10.2008 / 10:58:12

Arşivleri açın, bugün askere paldır küldür saldıranların 28 Şubat döneminde yazdıklarına bir bakın.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çok değil on yıl kadar öncesine gidin... Gazete arşivlerini açın, bu gün askere paldır küldür saldıran, köşe yazarı kimlikli muhterem zevatın, 28 Şubat döneminde yazdıklarına bir bakın...

Alayı, 28 Şubat generallerinin yalakalarıdır, onlara yaltaklanmaktadır...

Bunların çoğunun, üzerlerinde erat kostümü ile brifing dinlerken fotoğrafları mevcuttur!.. 28 Şubat generali bunları çağırır, ne yazacaklarını anlatır, anlatırken de onlardan dağıttığı erat üniformasını giymelerini isterdi... General, askerin kutsal elbisesinin bu tiplerce taşınmasından rahatsız olmazdı o da ayrı konu..!

Zaten bu gün ahkâm kesen uzman yazarların bir bölümü de o dönemde, 28 Şubat generallerinin talebi ile yazar yapılmışlar, patronlara, öyle yapmaları söylenmiştir!..

Bunun iki önemli sebebi vardı...

Birincisi, siyasi iktidar atanmış güçsüzlerdi, iktidar koltuğu askerin isteği ile altlarındaydı ve patronlar onları zaten sallamıyordu!..

İkincisi ve en önemlisi...

Devletin bankalarının kredi muslukları, güçlü generalin çevik hareketleri ile yönleniyor, onun istekleri doğrultusunda patronlar ellerini milli hazineye daldırabiliyorlardı!..

Bu yüzden bu günün asker düşmanı demokrat yazarlarının önemli bir bölümü o zaman o generallerin kulu kölesiydi!..

İşin daha da geçmişi vardı!..

1919 İstanbul günleri anlatan romanlarda, işgal subayları ile oynaşan bir takım kaltaklardan bahsedilir...

Mütareke orospularıdır bunlar...

İngiliz subayların koyunlarında saadeti arayıp köşeyi dönme hesabındaki kanı bozuklar...

Cumhuriyet devrimleri bu zihniyeti temizleyememiş sadece kötü tohumlar uykuya yatmış!..

Şimdilerde, çok zinde, çok daha cüretli iş başındadırlar!..

Önceki gün, cümbür cemaat ortalığa dökülüverdiler... Şimdi efendim, bir süredir, bu iktidarın yüz vermediği, kontenjan dışı kalmış, kadro fazlası söz konusu zevat “madem bize yer yok Atatürkçü takılalım bari” üslubundaydılar... Bunlar arasında, bir anda ekrana fırlayıp “Fırsat bu fırsat belki göze girebiliriz” hevesiyle Orgeneral Başbuğ'a saldıran vardı ki; görülmeye değerdi!..

Yav baayan hani sen milliciydin de..!

Ergenekon dalgasına yem torbası boynundan düşünce ortada kalıvermiş, “demokrat takıliiim bari” moduna girmiş uyanık...

Matbuat budur da;

O gazetenin yayını yalanlanınca, bu işin kökü kazınmış değildir efendim...

Sadece askeri kuruma değil;

Askeri de aşan, Atatürk'ün kurduğu cumhuriyete yönelik bir yok etme saldırısının, küçük bir parçası ile meşgul olmaktır, gazete ile oyalanmak...

Bu “organizasyonu” yöneten kuklacı, kuklayı tutan ipler?..

Bunlar nedir?!.

Bellidir, adres çok açıktır..!

Ama net isim telaffuz edilemiyor, net ismi telafuz etmesi gerekenler, dolambaçlı işaretlerle şikayet mektubu yazmaya gayret ediyorlar..!

Bakınız efendim, öyle bir güçlü ilişkilerden, büyük organizasyondan ve çekirdekten, o çekirdeğin çekim alanından söz ediyoruz ki;

Askere kurulan medya tuzağı ile, Frankfurt kitap fuarındaki, Türkiye aleyhine gizli emeller konusunda müthiş bir kan bağı vardır!!.

Hadi bakalım çıkın işi içinden ne alakası var...

Askere tezgâh kuran çetenin para kaynağı ile, Frankfurt fuarına Türkiye'ye sövüp saymaları için taşınan bir takım zevatın masraflarını karşılayan odağın izini sürün bakalım, bir örtüşme var mıdır acaba?..

Söz konusu mevkute, karanlık çetenin mayın eşeği misalidir!..

Şöyle ki; yetmişli, seksenli yıllarda çok kullanılan bir usuldü, iç basın, dış basına bir üfürük haber yazdırır, sonra da bu haber “Yabancılar böyle diyor” diye içeride manşete taşır, patronların ticari oyun kurmaları, siyasi iktidar üzerinde baskı kurmaları sağlanırdı..! Gerek kalmadı, işte “matbuatın mayın eşeği” bu işe yarıyor, asıl çeteyi perdelemeye çalışıyor!..

Bu günlere adım adım gelindi.

TERCÜMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*