Karaosmanoğlu'ndan gençlere siyaset dersi

Karaosmanoğlu'ndan gençlere siyaset dersi.9539
  • Giriş : 17.06.2009 / 11:23:00

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkezi’nin düzenlediği programda ‘’Siyaset Anlayışımız ve Gençler’’ konulu bir sunum yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları'nın düzenlediği eğitim seminerinde siyasi tecrübelerini gençlerle paylaştı. Gençlere bir siyasetçinin nasıl olması gerektiğini, siyasetin nasıl yapılması gerektiğini ve bir yöneticinin hangi vasıflara sahip olması gerektiğini anlatan Başkan Karaosmanoğlu, ''Siyasetçi bu günü yönetir, geleceği inşa eder, geleceğe sahip çıkacak olanlar ise gençlerdir. Yönetmeye talipsek, önce kendimizi yöneteceğiz. Siyaset sahip çıkmaktır'' dedi.

SİYASET BUGÜNÜ YÖNETİR GELECEĞİ İNŞA EDER

Başkan Karaosmanoğlu, Kartepe Green Park Otel'de düzenlenen eğitim seminerinde AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Av. Fatih Şahin ve partili gençlerle bir araya geldi. Gençlere ''Siyaset Anlayışımız ve Gençler'' konulu bir sunum yapan Başkan Karaosmanoğlu, siyaset ve yerel yönetimlerdeki tecrübelerini paylaştı. Siyasetin millet menfaatleri doğrultusunda maddi ve beşeri kaynakları yönetme sanatı olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Başkan Karaosmanoğlu, ''Siyasetçi bu günü yönetir, geleceği inşa eder, geleceğe sahip çıkacak olanlar ise gençlerdir'' ifadesini kullandı.

ÖNCE KENDİMİZİ YÖNETECEĞİZ

Siyasi yaşamında ve belediye başkanlığı döneminde yaşadıklarını da anlatarak sözlerini örneklerle süsleyen Başkan Karaosmanoğlu, ''Yönetmeye talipsek, önce kendimizi yöneteceğiz. Her zaman güzelden, iyiden, doğrudan yana olacağız. Siyaset sahip çıkmaktır. Hizmet yarışı, medeniyet yarışıdır. Hizmet etmek irade, kararlılık, saygı, hedef, heyecan ve hayal gücü ister. Bir yönetici halkla gönül bağı kurmalı, halk adamı olmalı. Vatandaşın yolunu da yapacaksın, gönlünü de yapacaksın. Asıl olan gönül yollarını açmaktır'' şeklinde konuştu.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*