Karayalçın 22 Temmuz öncesi solun durumunu anlattı

Karayalçın 22 Temmuz öncesi solun durumunu anlattı.11692
  • Giriş : 12.04.2008 / 04:17:00
  • Güncelleme : 12.04.2008 / 01:09:12

Sosyaldemokrat Halk Partisi (SHP) Genel Başkanı Murat Karayalçın, solda birlik çabalarını açıkladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Karayalçın, 22 Temmuz seçimleri öncesinde solda birlik adına çok çaba verdiğini, ancak bir sonuç alamadığını belirterek, ''Solda birlik gündemimizde yok. Artık benim (solda birlik adına) herhangi bir girişimde bulunmam söz konusu değildir'' dedi.

Ege-Koop'ta düzenlenen ''Yeni Kentsel Düzen Program Taslağı'' toplantısına katılan Karayalçın, kentsel düzenle ilgili hazırladıkları taslağı, 2 aylık sürede 12 kentte tartışmaya açacaklarını anlattı. ''Ulaşım, enerji, su, altyapı Türkiye belediyeciliğinin çok temel kalemleridir'' diyen Karayalçın, belediye sayısının azaltılmasının son derece yanlış olduğunu düşündüklerini, belediye birliklerinin kurulması halinde kaynak kullanımında etkinliğin sağlanabileceğini savundu.

22 Temmuz genel seçimleri öncesinde solda birliğin sağlanması adına çok çaba sarf ettiğini dile getiren Karayalçın, şöyle konuştu:

''Solda birlik bizim gündemimizde yok. 22 Temmuz'da solda birliğin sağlanması için bizzat çok çaba harcadım, yalvardım. 22 Temmuz seçimlerinden önce sağlanabilseydi AKP hükümet değildi, sol hükümeti kuracaktı. Bu CHP, SHP, DSP meselesi değil, Bütün solun meselesi ama kabul görmedi. Benim bu seçimler için solda birliğin sağlanmasına dönük herhangi bir çabam olmayacaktır, parti yöneticilerimin de olmayacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious