Karayalçın: Devrimler travma yaratır

Karayalçın: Devrimler travma yaratır.12641
  • Giriş : 24.06.2008 / 16:58:00

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, devrimlerin travma yarattığını belirterek, "Bunda şaşılacak bir şey yok. Fırat bilineni tekrar ediyor. Devrimler travma yaratır demenin de yeni bir yanı yok." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana'da partililerle bir araya gelen SHP Genel Başkanı Karayalçın, İnşaat Mühendisleri Odası'nda basın toplantısı düzenledi. Karayalçın'a "Atatürk devrimleri travma yarattı." diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat hakkındaki düşünceleri soruldu. Murat Karayalçın, "Bu açıklamanın neden yapıldığını ben anlamadım. Bilineni tekrar ediyor. Devrimler travma yaratır. Bunda şaşılacak bir şey yok. Bilinen bir şeyi niye tekrar ediyorsunuz? Böyle bir açıklamanın gerisinde başka bir düşünce olmalı. Fırat'a tepki arka plandaki bu düşünceden kaynaklanıyor. Bu biçimdeki açıklamanın kendisi travmatik." ifadelerini kullandı.

SALI GÜNÜ GERGİNLİKLERİ YAŞANMASIN

Partiler arasında Salı günleri yaşanan gerginliklere de değinen Karayalçın, "Partiler Salı gününün tehlikeli konuşmalarını terk etsin." dedi. Halkın gündemiyle siyasetçilerin gündemi arasında büyük farklılık olduğunu söyleyen Karayalçın, "Esas gündem işsizlik, yoksulluktur. Bunu konuşan yok. Bunların da masaya yatırılması lazım" diye konuştu.

Genelkurmay Başkanlığı hakkında Taraf Gazetesi'nde çıkan haberleri değerlendiren Karayalçın şunları söyledi: "Ortaya belgeler çıkartılıyor. Bu belgenin sahibi kim? Bunun açıklanması gerekir ama Taraf Gazetesi'nin finansmanının nasıl sağlandığının da açıklanması gerekir. Taraf Gazetesi'nde çıkan haberlerin, finansörü tarafından yapıldığı iddia ediliyor. Taraf Gazetesi'nin sahibinin de açıklanması gerekir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious