Karayalçın Saadet'ten oy istedi

Karayalçın Saadet'ten oy istedi.32892
  • Giriş : 10.11.2008 / 14:19:00

Yerel yönetimlere ilişkin projelerini Saadet Partisi yöneticilerine aktaracağını ifade eden Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Kurtulmuş ve arkadaşlarından oy talebinde bulunacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, ''Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilirsem belediyenin kaynaklarını kendim için yakınlarım için ya da kurmuş olduğum bir takım örgütler için kullanmayacağımı halkımızın bildiğine inanıyorum'' dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanlığı'na seçilen Numan Kurtulmuş'u ziyaret eden Karayalçın, Kurtulmuş ve arkadaşlarını tebrik etmek ve başarılar dilemek için Saadet Partisi'ne geldiğini belirterek, bunun yanı sıra yaklaşan yerel seçimlere yönelik görüş alışverişinde bulunmayı istediğini kaydetti.

Yerel yönetimlere ilişkin projelerini Saadet Partisi yöneticilerine aktaracağını ifade eden Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Kurtulmuş ve arkadaşlarından oy talebinde bulunacağını söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş da Karayalçın'a ziyareti nedeniyle teşekkür etti.

Partisinin kısa bir süre önce coşkulu bir kongre gerçekleştirdiğini belirten Kurtulmuş, kongre sonrasındaki gelişmelerin de Saadet Partisi'ne yönelik ilginin işareti olduğunu ifade etti.

Türkiye'de bir süredir gerilim üzerinden siyaset yapma tarzının geliştiğini savunan Kurtulmuş, bunun ne ülkeye ne de bu tarzı benimseyen siyasi partilere yarar sağlamayacağını kaydetti. Herkesin ayrı fikirlere sahip olabileceğini, ancak bunların demokratik üslup içinde ortaya konmasının gerekliliğini vurgulayan Kurtulmuş, bu kapsamda Karayalçın'ın yerel yönetimlere yönelik kendilerine sunacağı görüşleri dinlemeye açık olduklarını belirtti.

Saadet Partisi'nin artık ''Türkiye'nin anamuhalefet partisi'' konumunda olduğunu savunan Kurtulmuş, ''Dolayısıyla Saadet Partisi, yerel seçimlerde yeniden ve çok güçlü bir biçimde varlığını ispat edecektir. Sayın Genel Başkan'a başarılar diliyoruz, ancak Saadet Partisi Türkiye'nin tüm illerinde, ilçelerinde beldelerinde seçimlere girecektir'' diye konuştu.

Murat Karayalçın, bir gazetecinin ''belediye başkanlarının belediyenin imkanlarını kendileri ya da partileri için kullanmasını nasıl karşıladığı sorusu'' üzerine bunu doğru bulmadığı yanıtını verdi. Bunun bir anlayış meselesi olduğunu vurgulayan Karayalçın, kamu yöneticilerinin konuyu bu kapsamda değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.

''Bir gazeteyi protesto için düzenlenen gösteride CHP'ye ait araçların kullanıldığı'' ifade edilerek, bunu nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Karayalçın, şunları söyledi:

''Ben Saadet Partisi'ni SHP Genel Başkanı kimliğimle ziyaret ediyorum. Daha önce belediye başkanlığı, bakanlık, başbakan yardımcılığı görevlerinde bulundum. O dönemde kamu kaynaklarını nasıl kullandığımı milletimiz biliyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilirsem belediyenin kaynaklarını kendim için yakınlarım için ya da kurmuş olduğum bir takım örgütler için kullanmayacağımı halkımızın bildiğine inanıyorum.''

ANAVATANI DA ZİYARET ETTİ

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olma yolunda hazırlıklarını tamamlamakta olduğunu bildirdi.

Karayalçın, bir süre önce gerçekleştirilen kongrede Anavatan Partisi Genel Başkanlığı'na seçilen Salih Uzun'u ziyaret etti.

Murat Karayalçın ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, Uzun ve göreve gelen parti yöneticilerine başarılar dilediklerini belirterek, ayrıca SHP'nin yerel seçimlere yönelik olarak hazırladığı ''Yerel Yaşam'' başlıklı programını da sunduklarını bildirdi.

''CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olma yolunda hazırlıklarımı tamamlıyorum'' diyen Karayalçın, Uzun ve arkadaşlarından bireysel olarak destek talebinde bulunduğunu da ifade etti.

Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun da Karayalçın'a nezaketli tavrından dolayı teşekkür etti.

Siyasi rekabetin nezaket kuralları içinde yapılmasını önemsediklerini vurgulayan Uzun, bu kapsamda ziyareti anlamlı bulduğunu vurguladı. Siyasetin gündemi ile halkın gündemi arasında kopukluk olduğunu, bunun siyasetin geldiği tekelci yapıdan kaynaklandığını ileri süren Uzun, bu yapının değişmesi konusunda Karayalçın ile aynı görüşleri paylaştıklarını da aktardı.

Karayalçın'ın CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı konusundaki kararının hayırlı olması dileğinde bulunan Uzun, ''Ancak Anavatan Partisi olarak kendi adaylarımızı tespit çalışmasını başlatmış bulunuyoruz'' dedi.

Bir gazetecinin, ''CHP'nin adayı olabilmek için SHP Genel Başkanlığı görevinden ne zaman ayrılacaksınız?'' sorusu üzerine Karayalçın, ''Olabildiğince hızlı bir süre içinde bu işlemleri tamamlamayı umuyoruz'' karşılığını verdi.

Salih Uzun ise ''Anavatan Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli mi?'' sorusunu, ''Hayır. Aday tespit çalışmalarımızı başlattık'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*