Karayalçın seçmenlerden ne istedi?

Karayalçın seçmenlerden ne istedi?.11692
  • Giriş : 01.03.2009 / 15:55:00
  • Güncelleme : 01.03.2009 / 16:20:59

"Ankara'nın suyunu temizlemek bizden, Gökçek'i Ankara'dan temizlemek sizden."

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Karayalçın, seçim çalışmaları kapsamında Ankara için yapacağı projelere açıklamaya devam ediyor. Karayalçın, bu kez Ankara'nın suyunu temizleyeceği sözünü verirken, seçmenden de bir istekte bulunarak, “Ankara'nın suyunu temizlemek bizden, Gökçek'i temizlemek sizden” dedi.

Karayalçın, Altındağ, Eryaman ve Etimesgut'ta düzenlenen toplantılara katıldı.

Karayalçın burada yaptığı konuşmada; “kentsel dönüşüm adı” altında yürütülen ve Altındağlı vatandaşların hak kayıplarına yol açan uygulamayı eleştirirken, işbaşında olan yönetimin bu tür çalışmalara 'fiyakalı' adlar bulmak dışında bir etkisi olmadığını vurguladı.

Karayalçın, Büyükşehir Belediye yönetiminin yıllardır Ankaralılardan su faturaları üzerinden paralar tahsil ettiğine işaret ederken, kendisinin bu konudaki açılımının Gökçek'in aklını başına getirdiğini söyledi.
Karayalçın şöyle dedi:

“Bu şehirde su, hem kirli hem pahalı. Ankaralılar, Ankara'da kirli ve pahalı suyun sorunlarını yaşıyor. Ankara'nın bir üçüncü sorunu su konusundaki bir üçüncü sorunu da, su bedellerinin tahsil edilmesi. Ben bu kampanyada daha ilk günlerde göreve geldiğimizde su tahakkukunun 30 gün üzerinden yapılacağını söyledim. Ben, 'su faturaları 30 gün üzerinden tahakkuk ettirilecektir' dedim, birdenbire Melih Gökçek hidayete erdi, Belediye Meclisi'nden su faturalarının 30 gün üzerinden çıkarılmasını sağladı. Çok memnun oldum, mutluluk duydum. Demek ki dedim, ben daha belediye başkanı seçilmeden Ankaralılara hizmet vermeye başladım. Melih Gökçek'in aklını başına getirdim. Ben Melih Gökçek'in aklını başına su faturalarında getirdim, ama Melih Gökçek'in aklını başına siz getireceksiniz 29 Mart'ta.”
Karayalçın, Büyükşehir Belediye yönetiminin yıllardır Ankaralılardan su faturaları üzerinden paralar tahsil ettiğine işaret ederken, kendisinin bu konudaki açılımının Gökçek'in aklını başına getirdiğini söyledi.
Karayalçın, şöyle dedi:

“Su konusunda bizler yaklaşık 500 milyon Dolarlık bir yatırımı yapacağız. Bunları tamamlayacağız. Ankaralılar bu yatırımlardan sonra artık musluklarından akan renkli suları, kokulu suları görmeyecekler, kullanmayacaklar. Bu yatırımlarla birlikte Ankaralılar musluklarından akan temiz suları, pırıl pırıl suları çocuklarına verecekler. Suların temizlenmesi bizden, Ankara'nın Melih Gökçek'ten temizlenmesi sizden sevgili hemşerilerim.”

Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin atık su bedeline ilişkin belirlediği tahsilat oranının yüksekliğine dikkat çekerek, bu oranın yasal zorunluluk değil keyfi bir tercih olduğunu vurguladı.
Karayalçın, “Atık su bedeli miktar olarak, oran olarak azaltılacaktır, gözden geçirilecektir. Nereye kadar indirilecektir, onu şimdi söyleyemem. Ankara Belediyesi'nin hesabını kitabını bilmiyoruz. Ankara Belediyesi'nin borcunu biliyoruz ama Ankara Belediyesi'nin geliriyle gideriyle ilgili şehir efsaneleri var. O gelirler spor kulüplerine gidiyor, vakıflara gidiyor, yakınlara gidiyor, yandaşlara gidiyor. Onları biliyoruz ve onları fitil fitil burunlarından getireceğiz” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*