Karayalçın: Türkiye tarihinin en önemli seçimi

Karayalçın: Türkiye tarihinin en önemli seçimi.12641
  • Giriş : 23.08.2008 / 16:24:00

Sosyal Demokrat Halkçı Parti (SHP) Genel Başkanı Murat Karayalçın, 29 Mart 2009 tarihinde yapılacak yerel seçimin Türkiye tarihinin en önemli seçimi olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Karyalçın, İzmir'de düzenlediği basın toplantısında, partisinin Yerel Yaşam Programı'nı açıkladı. Şehirlerde yaşamın kolaylaştırılmadığını ve rantın önüne geçilemediğini belirten Karayalçın, parti olarak yerel yönetim anlayışını baştan aşağı değiştirmeyi vaad ettiklerini vurguladı.

Yerel seçim için birinci önerilerinin Türkiye'nin planlama sisteminin değiştirilmesi olduğunu ifade eden SHP Genel Başkanı Karayalçın, yerel yönetimde başarının buna bağlı olduğunu söyledi.

Murat Karayalçın, "Ağrı Dağı'nın zirvesinden Saros Körfezi'nin sıfır noktasına kadar Türkiye'nin her kilometrekaresinin planlanmasını öngören bir çalışmayı taahhüt ediyoruz. Değiştirilemeyecek, delinemeyecek, sonuna kadar korunacak, değişiklik olacaksa TBMM'de ele alınacak bir ufku gözönünde tutuyoruz" dedi.

Karayalçın, son günlerde şehir tipi denilebilecek saldırıların önüne geçilmesi için emniyet yetkililerin ve İçişleri Bakanlığı'nın yüksek duyarlılık göstermesini talep ettiklerini de belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*