Karayalçın'dan Gökçek'e sert cevap

Karayalçın'dan Gökçek'e sert cevap.12641
  • Giriş : 18.10.2008 / 08:12:00

Gökçek "Karayalçın kazanırsa siyaseti bırakacağım" dedi. Murat Karayalçın'dan sert cevap geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Karayalçın akıllardaki tüm sorulara yanıt verdi. CHP liderliğine oynamıyorum diyen SHP Başkanı Melih Gökçek'in "Karayalçın kazanırsa istifa ederim" açıkalaması için "Ben kazanmadan da istifa etmesinde yarar var" dedi.

BAYKAL ÇAY İÇMEYE DAVET ETTİ

Habertürk'teki 1 gün programına katılan SHP Başkanı Murat Karayalçın CHP'den aday olma sürecini şöyle anlattı:

"14 Ekim akşamı Deniz Baykal bana telefon açıp beni CHP binasında çay içmeye davet etti. Ben de gittim ve birlikte bir noktaya geldik. Ardından da basına açıkladık..."

BU GÖRÜŞMENİN FARKI

Baykal'la daha önce de bir araya geldiklerini anlatan Karayalçın bu görüşmenin farlılığını "Daha önce hep genel konuşuyorduk. Bu kez detaya indik ve Ankara Anakent Belediyesi böyle olmalıdır dedik. Geçmiş yılların sözcüklerini kullanmaksızın bu aşamaya geldik." diye anlattı.

SOLDA BİRLİKTELİK DEĞİL, ANKARA'DA BİRLİKTELİK

Karayalçın adaylık sürecinin 12 Ekim'de yaptığı bir konuşma ile başladığını söyledi. SHP Başkanı olarak değil de bir Ankaralı olarak yaptığı konuşmada "Mesele Murat Karayalçın'ın adaylığı değil, mesele bu beceriksiz, bilgisiz yönetimin görevden uzaklaştırılmasıdır. Ben burada bana düşen görev neyse yaparım. dedim. Bu açıklama kendi partimde de büyük tartışma yarattı." dediğini söyledi. Karayalçın bu çağrıyı sadece solda yer alan insanlara değil, MHP'lisinden merkez sağlısına kadar tüm Ankaralılar'a yaptığının da altını çizdi. "hemşehrilerimi de solda birlikteliğe değil, Ankara'da birlikteliğe çağırdım..." dedi...

GÖKÇEK'İN TELAŞI ADAYLIĞINI GARANTİ ALTINA ALMAK

Daha önce SHP'nin DEHAP'la yaptığı birlikteliğin Gökçek tarafından malzeme edilmesi konusunda ise Karayalçın şunları söyledi:

"Bizim için 3 şey önemli. Devletimizin tekliği, ulusumuzun tümlüğü ve yurdumuzun bölünmez bütünlüğü... Bunları içine sindiren herkesle oturur konuşuruz. O zaman DEHAP bu tip açıklamalar yaptığı için birlikte girmiştik. Burada asıl Gökçek'in yaptığı ayrımcılıktır. Biz dostluk duyguları ve barışa destek için bu birlikteliği gertekleştirmiştik. Ama bu benimsenmedi. Biliyorum. Şimdi yeni bir seçim var. Gökçek'in 2002'yi geri gitmesinin ve bu adaylığı bu kadar gündemde tutmasının nedeni kendi adaylığını garanti altına almaktır"

GÖKÇEK ÖNCE HESAP VERSİN

Karayalçın, Gökçek'in "Karayalçın kazanırsa siyaseti bırakacağım" sözleri için de "Bence Sayın Melih Gökçek'in seçimi kaybetmeden de istifa etmesinde yarar var." dedi ve Gökçek'e şunları sordu.

"Sayın Gökçek bizim döşediğimiz raylara neden 1 metre bile ilave etmediğininin hesabını vermek zorunda...

Neden Rus Büyükelçiliği önündeki yola milyonlarca lira ödediğinin hesabını vermek zorunda...

Neden halktan toplatığı 1 milyara yakın parayı BOTAŞ'a yatırmadığının hesabını vermek zorunda..."

CHP LİDERLİĞİNE Mİ OYNUYOR?

"CHP liderliğine mi oynuyorsunuz" sorusu üzerine Karayalçın'ın cevabı şu oldu: "Sayın gökçek'in fantazilerinin bir başkası CHP'de oluşturuluyor. Biz Ankara Anakent Belediye Başkanlığına birlikte giriyoruz. Nokta..."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*