Karayalçın'dan operasyona destek

Karayalçın'dan operasyona destek.32892
  • Giriş : 22.02.2008 / 17:03:00

SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, ''PKK terörünü zararsız hale getirmek ve tasfiye etmek amacıyla kolluk kuvvetlerini ve askeri güçlerini kullanmanın Türkiye'nin en doğal hakkı olduğunu'' belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karayalçın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terör örgütüne yönelik olarak başlattığı sınır ötesi kara harekatına yönelik yazılı bir açıklama yaptı.

Başlatılan kara harekatını doğal karşıladıklarını belirterek, başarı dileklerini ifade eden Karayalçın, ''Türkiye'nin PKK terörünü zararsız hale getirmek ve sonuçta tasfiye etmek amacıyla kolluk kuvvetlerini ve askeri güçleri kullanması en doğal hakkıdır'' dedi. Karayalçın, açıklamasında şunları kaydetti:

''TSK'nın, bu harekat sırasında PKK hedefleri dışında sivil halka bir zarar vermemeye ve Kuzey Irak'taki Irak güçleri ile bir çatışmaya girmemeye özen göstereceğine inanıyoruz.

Öte yandan, yalnızca askeri harekatla sonuç alınamayacağı dikkate alınarak, Irak'ın ve Kuzey Irak yönetiminin meşru yöneticileri ile her türlü diplomatik ilişkinin kurulup geliştirilmesini de gerekli görüyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious