Karayalçın'ın 112 imar değişti iddiası!

Karayalçın'ın 112 imar değişti iddiası!.12539
  • Giriş : 22.03.2009 / 22:48:00

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son toplantısında 112 imar değişikliği yapıldığını ileri sürerek, bu değişikliklerin ciddi kuşkular içerdiğini savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Karayalçın, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin son toplantısında 112 imar değişikliği yapıldığını ileri sürerek, bu değişikliklerin ciddi kuşkular içerdiğini savundu.

Belediye Meclisi'nin son toplantısını Mart ayının ikinci haftasında yaptığını belirten Murat Karayalçın, oturumdan yarım saat önce dağıtılan gündem ve raporların CHP'li üyelerin itirazına ve karşı oylarına karşın kabul edildiğini belirtti.

Değişikliklerin yasal itiraz süresi beklenmeden uygulamaya konulacağı yönünde duyumlar aldıklarını ifade eden Karayalçın, şunları kaydetti:

Takip edeceğiz

“Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında 112 adet imar değişikliğinin yapılması ciddi kuşkular içermektedir. Bu değişikliklerin yapılmasının nedeni mevcut AKP yönetiminin artık seçimden umudunun kalmadığının açık bir göstergesidir. Gelecekte yapmayı planladıkları bütün değişiklikler, Melih Gökçek'in talimatıyla son toplantıda gündeme getirilip alel acele onaylanmıştır. Bu süreci takip edeceğiz. Ankaralının hiçbir hakkının bir son dakika oldu bittisiyle gasp edilmesine göz yummayacağız.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*