Karayalçın'ın amacı CHP'ye kapak atmak!

Karayalçın'ın amacı CHP'ye kapak atmak!.12742
  • Giriş : 19.10.2008 / 17:34:00

Melih Gökçek, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'a cevap verdi. Gökçek, Karayalçın'ın asıl niyetini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Seçimi kaybetmeleri halinde Karayalçın ve Baykal siyaseti bırakmalı" çağrısıyla ilgili "Bunların hepsi Melih Bey'in fantezileri. Sayın Gökçek'in fantezileri ile ilgilenmeye hiç niyetim yok" diyen SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'a cevap verdi. Gökçek, "Kendine güvenen insan fantezi demez, ben burdayım der. Sayın Karayalçın'ın niyeti belediye başkanı seçilmek değil, CHP'ye kapağı atmak" dedi.

Ankara Şoförler Odası'nın Genel Kurulu'na katılan Gökçek, muhalefeti rahatlığın rahatsız ettiğini söyledi. 290 alt ve üst geçit yaptıklarını, yıl sonuna kadar 9 alt ve üst geçidin daha hizmete gireceğini açıklayan Gökçek, şoförlerden vatandaşa yapılan hizmeti anlatmalarını istedi. "Seçimi kaybeden siyaseti bıraksın" çağrısına SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın'ın verdiği cevapı değerlendiren Gökçek, Karayalçın'ın niyetinin CHP'ye kapak atıp genel başkan olmak olduğunu savundu.

"İnsanın belli birtakım şeylerden korktuğu zaman vereceği cevapların çok net bir göstergesidir." diyen Gökçek, Karayalçın'a şöyle seslendi: "Şimdi ben teklif ediyorum; 'siyaseti bırakacağım siz de aynı şekilde siyaseti bırakır mısınız? bu rizokuyu göz önünde bulundurabilir misin?' Hadi bakalım hodri meydan... 'Fantezi' diyor. Kendine güvenen insan fantezi der mi? Kendine güvenen insan fantezi demez, ben burdayım der. Ancak korkan, seçilemeyeceğini bilen, sırf özel amaçlarını gerçekleştirmek için bir yerde yer alan bir kişi ancak bunu söyler. Sayın Karayalçın'ın niyeti belediye başkanı seçilmek değil. Oda seçilip seçilemeyeceğini biliyor, aradaki oy farkını biliyor. Oda anket yaptırıyor, bende yaptırıyorum. Onun gayesi CHP'ye genel başkan olmak. Sayın Baykal bu seçimde mağlubiyeti aldıktan sonra CHP ciddi bir sarsıntı geçirecek. CHP'nin içerisinde sayın Baykal'ın yerine lider olacak kimse yok. Bu da bir gerçek. Zaten ciddi anlamda biri olsaydı sayın Karayalçın'ı değil başkasını aday yaparlardı. Kimse de olmadığı için bu boşluğu biliyor sayın Karayalçın. Onun gayesi CHP'ye kapağı atmak. Kapağı da attı şimdi. Onun için böyle iddiaya giremez. Çünkü belediye başkanlığında sayın Karayalçın'ın iddiası yok. Kesinlikle iddiası yok. İddiası olan adam, benim gibi der ki 'arkadaş bak ben siyaseti bırakıyorum. Hadi hodri meydan.' Yok efendim bu fantezi. Olur mu böyle, siyasi bir iddiada fantezi olur mu? Bu siyaset, bu iddia. Böyle bir iddiadan kaçan kişi, daha peşinen mağlubiyeti kabul etmiş demektir. Diyor ki ben fantezi olarak buluyorum. Fantezi bulma da gel, şunu bir kabul et. Siyaseti Melih Gökçek mi tespit edecek; hayır. Melih Gökçek bunu şunun için söylüyor: Senin bu konuda kazanma şansın yok, herhangi bir iddian, kendine bir güvenin yok. Sadece ve sadece CHP'ye kapağı atabilmek için yapmış olduğun bir gayret. Yarın sayın Deniz Baykal'ın yerine, seçimden sonraki mağlubiyetten sonra yapmış olduğun bir manevra, CHP'li olmak. Diyecek ki 'Ben Ankara'da yüzde 30 oy aldım. Baykal Türkiye genelinde şu kadar oy aldı. Dolayısıyla artık burdaki genel başkanlığı bana bırakması lazım' diyecek. İki kere iki dört."

CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın, Baykal'ın Karayalçın'ı kabulünden bir gün önce "Bu partiye ihanet edenler, bu partinin kapısından içeri giremezler." dediğini hatırlatan Gökçek, Baykal'ın da "Sen kim oluyorsun, artık Önder Sav otur yerinde. Bak ben Karayalçın'ı kabul ediyorum." dediğini aktardı. Sözlerinin tesirini gösterdiğini ileri süren Gökçek, "Bugüne kadar Önder Sav yönetiyordu. Sayın Baykal, ben burda varım, ben idare edeceğim, dedi. Bir de bu olay ortaya çıktı. Bir de bunun arkasını seyredelim. Sayın Baykal ile sayın Sav'ın arasındaki mücadeleyi birlikte göreceğiz. Sayın Önder Sav'a 'Böyle dediniz. Sayın Baykal ertesi günü sizin aksinize, partiden giremez dediğiniz kişiyi aday yaptı. Ne diyorsunuz bu konuda' diye bir sorun. O ne diyecek. Doğrudan doğruya, çok açık ve net olarak sayın Baykal, sayın Önder Sav'ı yok saydı." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*