Karayılan, Bağdat'ta tedavi görmüş

  • Giriş : 15.07.2006 / 00:00:00

Terör örgütü PPK'nın elebaşlarından Karayılan, Bağdat'ta tedavi görmüş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kanlı terör Örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan'ın geçen ay İran askeri birliklerinin topçu ateşinde yaralandığı ve Kuzey Irak'taki bir kasaba hastanesinde ilk müdahalenin yapılmasının ardından Bağdat'taki bir özel bir hastanede tedavi gördüğü öğrenildi.
İran, bir süre önce kanlı terör örgütü PKK'nın İran'da eylemler yapan kolu PJAK'a karşı 20 bin kişilik askeri operasyon başlatmıştı. Örgütün faaliyet alanı olarak bilinen Kandil dağlarına çok sayıda topçu ateşi yapan İran askeri birliklerinin bu operasyonları sonucunda 9 PKK militanın öldüğü ve 21 militanın da yaralandığı çeşitli kaynaklarca açıklanmıştı.

İran askerlerinin Kandil'e yönelik geçen ay başlattığı topçu ateşi sonrasında terör örgütü elebaşı Murat Karayılan ve 3 PKK militanın yaralandığı, yaralıların önce Kuzey Irak'ta bir kasaba hastanesine kaldırıldığı, hastane koşullarının yetersiz bulunması üzerine yaralıların Bağdat'ın Hayyıl Vasıt semtinde bulunan "Dar Necat Ali" isimli özel bir hastanede 10 gün süre ile tedavi gördükleri belirtildi.

Hastane'nin 311 nolu odasına Cemal adıyla yatırılan Karayılan'la birlikte Siyament Reşit, Salah Hüseyin ve Kamuran Mansur adındaki teröristlerin de aynı hastanede yattığı bildirildi. Yalnız Kamuran Mansur'un tedavi gördüğü hastanede öldüğü ve cenazesinin bugün Irak'ın kuzeyinde Birleşmiş Milletler (BM) kontrolündeki Mahmur kampına götürüldüğü bildirildi. Diğer yaralıların 10 günlük tedavilerinin ardından geri gönderildiği açıklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious