Karayılan, Türkiye ve İran'ı tehtit etti

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

İran askeri birliklerinin yaklaşık 10 günden bu yana sürdürdüğü operasyonların ardından, terör örgütü PKK'nın elebaşı Murat Karayılan, İran ve Türkiye'ye tehditler savurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

. Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin kontrolündeki Süleymaniye kentine bağlı Sengeser kasabasındaki PÇDK kamplarına, İran'ın 10 günden bu yana düzenlediği operasyonlarda 6 terör örgütü mensubunun öldüğünü doğruluyan Murat Karayılan, İran'ın operasyonlarına karşı sessiz kalmayacaklarını söyledi.

Türkiye ve İran'a tehditler savuran Karayılan kendilerine yönelik operasyonların yeni olmadığını belirterek, "İran bu operasyonlarla, ABD'ye karşı diş göstermeye çalışıyor. Bize karşı gücünü gösteriyor ve ABD'nin olası operasyonu öncesinde Türkiye ile iyi ilişkiler kurma çabası içinde" şeklinde konuştu.

Terör elebaşı Karayılan Türkiye'nin sınır bölgelerinde yığınak yapmasının kendilerinden ziyade Irak'ın kuzeyindeki Kürt oluşumuna yönelik olduğunu iddia etti. Son operasyonlarla ilgili olarak Avrupa Birliği'nden beklentileri olduğunu gizlemeyen Karayılan, AB'ye "bu operasyonlara sessiz kalma" mesajı gönderdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious