Karayolları: Bizde ihmal yok

  • Giriş : 28.08.2006 / 00:00:00

Karayolları Genel Müdürlüğü, 7 ölümle sonuçlanan kazada, ihmalin yol levhalarına uymayan sürücüde olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karayolları, Ankara Bala-Kulu karayolunda dün meydana gelen ve 7 kişinin ölümüyle sonuçlanan kaza ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Kaza Trafik Tespit Tutanağı'nı delil olarak gösteren Karayolları, kazada genel müdürlüğünü veya yüklenici firmanın bir hatası olmadığını belirtti.

Karayolunda yüklenici firma olan Açık İnşaat Şirketi'nin tarafından 17 Ağustos'ta kazı çalışması yolu trafiğe kapatarak, 5 metrelik menfez açıldığını bu nedenle yolun 30 Eyül'e kadar kapalı tutulduğunu ve kolluk kuvvetlerince yolun gece görünürlü levhalarla donatıldığını vurgulanan açıklamada, "Kazanın oluşumunda sürücü Mehmet Yıldırım'ın 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 84. maddesinin diğer kusurlarından olan 'Trafik işaret

levhaları, cihazları ve yer işaretlemeleri ile belirtilen veya gösterilen veya gösterilen hususlara uymamak' maddesi uyarınca kusurlu olduğu sözkonusu tutanakla belirtilmektedir. Bu nedenle bahse konu kazada kuruluşumuz ya da yüklenici firma tarafından herhangi bir ihmal ya da kusur sözkonusu olmayıp, yollarımızda meydana gelen kazaların sebep olduğu can ve mal kaybı hepimizin son derece üzmüştür" denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious