Karayollarında 15 kara nokta!

  • Giriş : 05.01.2007 / 00:00:00

Kurban Bayramı'ndaki kazalarda Mustafa Taşar ve Nezir Büyükcengiz'in de ölümüne neden olan bölgeler Emniyet'in belirlediği Türkiye'deki 15 kritik nokta arasında yer alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hemen her bayram geride onlarca kayıp, yaralı ve gözü yaşlı yakınlar bırakıyor. Alınan önlemler, çıkarılan yasalar, artırılan cezalara rağmen trafik canavarı hız kesmiyor. Bu bayramda yine aynı şey oldu. Beş günlük tatilde 71 kişi trafik kazalarında yaşamını yitirdi. 356 kişi yaralandı.

Eski Turizm Bakanı Mustafa Taşar’ın Afyonkarahisar Akcin Köprülü Kavşağı’ndan şarampole uçması, CHP Konya Milletvekili Nezir Büyükcengiz’in araç sürücüsüyle birlikte yaşamını yitirmesi bayramı yine acıyla bitirmemize yol açtı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan istatistiklerde ise Türkiye’nin 15 ölüm noktası belirlendi.

Karayolları TEDAŞ’ı suçladı

MUSTAFA Taşar’ın yaşamını yitirdiği Akcin Köprülü Kavşağı’nda ise kazalara yolun değil ışıklandırma sisteminin neden olduğu öne sürüldü. Karayolları 3. Bölge 31. Şube Şefliği Müdürü Yalçın Özgür ise kavşakta yeteri kadar levhanın olduğunu belirterek, “TEDAŞ aydınlatma konusunda ihale yaptı. Çevreyolu aydınlatılmaya başlandı. 2007 yılında tamamı bitecek. Orası köprülü kavşaktır. Bu nedenle sürücülerin hızlarını düşürmesi gerekir. Kazalara en büyük sebeplerden biri hızdır” diye konuştu.

TEDAŞ Müdürü Osman Hondu ise “Aydınlatma Karayolları’na ait. Ancak kimse ilgilenmediği için biz yapıyoruz. Ancak kaza hız ve yolun kaygan olmasından kaynaklandı. Aydınlatmayla kazanın ilgisi yok” dedi.

İstanbul’da da 11 kara delik

İSTANBUL sınırlarında yer alan ölüm noktaları ise şöyle sıralanıyor: Büyükdere Caddesi, Piyalepaşa Bulvarı, Dolmabahçe Caddesi, Göztepe - Suadiye - Bostancı sahil yolu, Pangaltı Cumhuriyet Caddesi, D-100 Fidanlık Mevkii, D-100 Kozyatağı-Harem arası, D-100 Çobançeşme Mahallesi Küçükçekmece - Varyant arası, Halaskargazi Caddesi, Bağdat Caddesi, Altunizade köprüaltı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious