Karbonmonksit zehirlenmeleri cuma vaazına taşındı

Karbonmonksit zehirlenmeleri cuma vaazına taşındı.14096
  • Giriş : 01.02.2008 / 14:12:00
  • Güncelleme : 01.02.2008 / 14:23:23

Her kış mevsiminde Türkiye'nin yaşadığı en büyük sorunlardan birisi olarak görülen karbonmonoksit zehirlenmeleri, Cuma Vaazlarına taşındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kayseri'de son bir ay içerisinde 300'den fazla kişinin karbonmoksit gazından zehirlenerek tedavi gördüğü, 20'den fazla kişinin de hayatını kaybettiği belirtiliyor. Zehirlenerek hayatını kaybedenlerin sayısının her geçen gün artması İl Sağlık Müdürlüğü, Çevre ve Orman Müdürlüğü ve İl Müftülüğü'nü harekete geçirdi. Kayseri'de üç kurum iş birliği yaparak zehirlenmelerin önüne geçmeyi amaçlıyor.

Sağlık ve Çevre Orman müdürlükleri, yazılı ve görsel basın aracılığıyla, müftülükte Cuma vaazlarıyla insanları bilinçlendirmeye çalışıyor. Kayseri İl Müftüsü Şaban İşlek, Cuma Namazı öncesinde yaptığı vaazda, karbonmonoksit zehirlenmelerinin il ve ülke genelinde her geçen gün artarak devam ettiğine dikkat çekti. Bu durumun önüne geçebilmek için üç kurumun işbirliği içerisinde olduğunu kaydeden İşlek, insanların üzerlerine düşeni yapması gerektiğini vurguladı.

Tedbirsizlik nedeniyle yaşanan her türlü kaza ve ölüm olaylarında sorumluluğun insanlarda olduğunu ve bunun hesabının sorulacağına dikkat çeken İşlek, vaazda zehirlenmelere karşı alınması gereken önlemlerden bahsetti. Allah'ın verdiği can ve bedenin insanlara emanet olduğunu dile getiren İşlek, en büyük vazifelerden birisinin de bu can ve bedeni en iyi şekilde korumak olduğunu söyledi. Karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı mutlaka tedbir alınması ve uyarıların dikkate alınması gerektiğinin altını çizen İşlek, aksi taktirde tedbir almayanların sorumlu hale geleceğini vurguladı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious