Kardelen'in katil zanlısı Türk çıktı

Kardelen'in katil zanlısı Türk çıktı.7948
  • Giriş : 04.02.2009 / 15:47:00

Almanya'nın Paderborn kentinde öldürülen 8 yaşındaki Kardelen Kıraç'ın katil zanlısının Türkiye'de bulunduğu tahmin ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Paderborn Savcılığı sözcüsü Horst Rürup, düzenlenen basın toplantısında, Ali Kur (29) adlı katil zanlısının, Kardelen'in ailesinin oturduğu evin yanındaki evde oturduğunu, cinayet mahallinde ve söz konusu evde yapılan DNA testleri sonucunda katil zanlısı olarak belirlendiğini söyledi.

Evli, ancak çocuk sahibi olmadığı belirtilen Kur'un Türkiye'ye kaçtığının tahmin edildiğini ifade eden Rürup, bu nedenle bu kişi hakkında dün uluslararası tutuklama kararı çıkarıldığını, Türk polisinin de kendisini aradığını kaydetti.

Başkomiser Jürgen Heinz da Kur'un Türk vatandaşı olduğunu, 2001 yılından bu yana Almanya'da yaşadığını söyledi. Ali Kur'un 2002 yılında evlendiğini ve 2007 yılından bu yana Kardelen'in ailesine komşu olarak Benediktinerstrasse 17 adresinde yaşadığını kaydeden Beinz, söz konusu kişinin Kardelen'in ailesini tanımadığını belirtti.

Kur'un bu yılın başından bu yana işsiz olduğunun ve ayda 900 Avro yardım parası aldığının belirlendiğini ifade eden Heinz, Kur'un Kardelen'in cesedi bulunmadan önce Türkiye'ye, babasının yaşadığı Aydın iline kaçtığının tahmin edildiğini kaydetti.

Kardelen Kıraç, 12 Ocak tarihinde kayıp olarak aranmaya başlanmış, cesedi 15 Ocakta Paderborn kenti yakınlarındaki Möhnesee sahili kenarında bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*