Kardeş cinayetinde 'baba' tanık

Kardeş cinayetinde 'baba' tanık.10585
  • Giriş : 29.05.2009 / 21:08:00

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde geçtiğimiz şubat ayında kardeşini öldürdüğü iddia edilen Zülfikar Akbulut hakim karşısına çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tanık' sıfatıyla mahkeme heyetine ifade veren baba İdris Akbulut,"Asıl suçlu gelinim Aslı hakim bey." dedi.

Ünsal Akbulut (26), Yavuzselim Mahallesi'ndeki evine giderken, Haşim İşcan İlköğretim Okulu yanında, başından tek kurşunla vurulmuş olarak bulunmuştu. Kardeşi ile son olarak işlettiği otoparkta telefon ile konuştuğunu söyleyen Akbulut'un yakınları, "Bizim kimse ile husumetimiz veya dargınlığımız yoktu. Kardeşimi kim, niçin öldürdü bilmiyorum" demişti. Olayı soruşturan polis, Akbulut'un ağabeyi Zülfikar Akbulut'u gözaltına aldı. Eşi ve babasının ifadelerinin ardından Zülfikar Akbulut tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Bursa 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 36 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Zülfikar Akbulut, kardeşini kendisinin öldürmediğini savundu.

Akbulut, "Olay akşamı Ünsal ile yürüyordum. Arkadan takip edip yanımıza gelen kafasında mont bulunan kimliği belirsiz kişi kardeşimi öldürdü. Beni tehdit etti, korktuğum için katili gördüğümü söyleyemedim, suçsuzum, sorunumuz yoktu." dedi.

Oğullarından birini mezara diğerini cezaevine gönderen baba İdris Akbulut da duruşmaya 'tanık'lık yaptı. Baba Akbulut, büyük oğlu Zülfikar'ın eşi Aslı Akbulut'un yalanı nedeniyle cinayeti işlemiş olabileceğini söyledi.

Baba Akbulut, "Oğlum Ünsal'ın ölümünden sonra diğer oğlum tutuklanınca gelinim Aslı'yı sıkıştırdım. Kendisi bana 'Baba, Zülfikar sık sık arkadaşlarıyla define aramaya gidiyordu. Bu huyunu bırakması için kardeşi Ünsal'ın bana tecavüz ettiğini söyledim' dedi. Zülfikar bu yalan yüzünden kardeş katili oldu. Bu cinayetin suçlusu gelinim Aslı'dır hakim bey. Büyük oğlum tahrik edilmiştir" diye konuştu.

Aslı Akbulut ise kayınpederi İdris Akbulut'a böyle bir şey söylemediğini iddia ederken, sanık Zülfikar Akbulut'un tahliye istemini reddedildi.

Duruşma cinayet sonrası güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerin incelenmesi ve diğer tanıkların dinlenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*