Kardeş cinayetine 21 yıl hapis

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Konya'da tarla meselesi yüzünden ağabeyini öldürdüğü iddiasıyla mahkemeye çıkan Bünyamin Ceran, cinayetten 20, yaralama suçundan da 1 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ağabey cinayetinin karar duruşmasına tutuklu sanık Bünyamin Ceran ile müşteki ağabeyi Necati Ceran'ın oğlu İsmail Ceran katıldı. Sanık Bünyamin Ceran, "Ablamın tarlasını icar karşılığında ekiyordum. Ağabeyim annemin ölmesinin ardından geçmişte yapılan mal paylaşımını kabul etmedi. Ablamın tarlasını kendisi ekmek istedi. Bunun üzerine tarlaya ağabeyimin yanına gittim. O da beni kürek ve levyeyle dövdü. Can havliyle kendimi kurtarmak için arabamda bulunan av tüfeğini alarak rastgele ateş ettim. O esnada vurulan ağabeyim öldü, yeğenim de yaralandı. O benim düşmanım değil, ağabeyimdi. Öldürmek aklımdan bile geçmedi, çok pişmanım." dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Ceran hakkında müebbet hapis cezası verdi. Haksız tahrik altında işlemesi nedeniyle ceza 24 yıla, iyi hali nedeniyle de 20 yıla düşürüldü. Ayrıca yeğenini yaralama suçundan da 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Olay, yaklaşık 4 ay önce Konya'nın Sarayönü ilçesinde meydana gelmiş, Necati Ceran av tüfeğiyle vurularak öldürülmüş, oğlu ise yaralamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious