Kardeş katiline 15 yıl hapis

  • Giriş : 09.04.2008 / 18:54:00

Sakarya'nın Sapanca İlçesi’nde kavgalı olduğu ağabeyi Cemal Pekdemir'i tartışma sırasında bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Haluk Pekdemir, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay 16 Ekim 2007 tarihinde Sapanca’nın Göl Mahallesi’nde meydana geldi. Kardeşi tarafından bıçaklanan 47 yaşındaki Cemal Pekdemir yaşamını yitirdi. Cinayet sonrasında Haluk Pekdemir, suçta kullandığı bıçakla birlikte yakalanarak, çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Sakarya 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün karara çıkan duruşmada savunma yapan Haluk Pekdemir, ağabeyinin miras yüzünden kendilerini sürekli taciz ettiğini belirterek şunları söyledi:

“Ağabeyimle aramızda miras anlaşmazlığı vardı. Ağabeyim Sapanca'dan taşınıp İzmit'e yerleşti. Evlerimiz yan yanaydı. Ağabeyim kendi evini satınca, bana da ‘artık bu kapıyı kullanmayacaksın’ deyip, benim evime giden kapıya duvar ördürttü. Eşim ve çocuğumla birlikte eve balkondan girip çıkıyorduk. Ama ben bu konuda ağabeyime bir şey diyemedim. Olay günü karşımda ağabeyimi gördük. Yine tartışmaya başladık. Sonra beni dövmeye başladı. Ben bahçe duvarından atlayarak kaçmaya çalıştım. Evden 40 metre uzaklaştıktan sonra ağabeyim peşimden gelip elindeki taş ile benim başıma vurmaya başladı. Ben de cebimdeki çakıyı çıkartarak 1 kere ağabeyime batırdım. Ağabeyim yere düştü. Benim suçum günahım yok, pişmanım.”

Mahkeme heyeti tarafından sanık Haluk Pekdemir’e önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Ancak suçun ‘ağır tahrik altında’ işlendiğine kanaat getiren mahkeme heyeti, duruşmadaki iyi halini de dikkate alarak cezayı 15 yıla indirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious