'Kardeş okul' kampanyası şiddeti önleyecek

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Isparta Valisi Şemsettin Uzun, İl Öğrenci Meclisi'nden gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırması için çalışma yapmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Okullarda ihtiyaç analizi yapacaklarını belirten Senirkent Çok Programlı Lisesi'nden Emre Çankaya, Gelendost İmam Hatip Lisesi'nden Sümeyra Tuva ve Eğirdir Lisesi'nden Alper Sena, okullararası ilişkilerin daha ileriye götürülmesi için 'kardeş okul' kampanyası başlatacaklarını ifade etti.

Şiddeti önlemek amacıyla sosyal faaliyetlere ağırlık vereceklerini belirten Öğrenci Meclisi'nin, sanatsal ve sportif faaliyetlerle dostlukların pekiştirilmesini hedef olarak belirlediği kaydedildi.

ÖSS'ye hazırlanan öğrencilere üniversite gezisiyle ufuk açmayı planlayan temsilciler, zararlı madde alışkanlıklarından korumak amacıyla seminerler yaptıracak. Okullardaki eksiklerin bazılarını not olarak Vali Uzun'a ileten öğrenciler, ek bina, bilgisayar, branş öğretmeni, tuvalet temizlikleri ve eğitim araç gereçlerinin giderilmesi için yardım talep etti.

Öğrencilerin fikirlerini olumlu bulan Uzun, öğrencilerin şiddetten ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasını istedi.

Gençlerin düzenli ve tertipli olmasını isteyen Uzun, kafelere gündüz 08.00-17.00 arasından öğrenci alınmaması için bütün işletmecileri uyardıklarını söyledi.

İnternet kafelerde gençlerin sanal ortamda maç, savaş ve sörf yaptıklarını belirten Uzun, "Sanal alemde kiminle maç yapıyor. Maçı orada yapacağına gelsin gerçek alanlarda arkadaşlarıyla yapsın. Çocuklarımıza geniş imkanlar sunuyoruz. Kafeye gidip savaş yapıyorlar. İnternette tehlikeli işler yapıyorlar." dedi.

Sigaranın insan sağlığına olan zararından bahseden Vali Uzun, gençlerin kendilerini kötü alışkanlıklardan korumasını ve vatanına milletine saygılı iyi birer insan olarak yetişmesi tavsiyesinde bulundu.

Resmi törenlerde öğrencilerin bayrak geçerken son derece duyarsız hareket ettiğini anlatan Uzun, bayrağa ve büyüğe saygı konusunda gençleri uyardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious