'Kardeş Okul Projesi' işlerlik kazanacak

'Kardeş Okul Projesi' işlerlik kazanacak.5585
  • Giriş : 08.07.2008 / 09:32:00

Milli Eğitim Bakanlığı, 1995 yılında başlatılan "Kardeş Okul Projesi'ne işlerlik kazandırılması amacıyla projeyi "güncelleştirdi'.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Güncelleştirilen proje neticesinde, okullar arasında, teknolojik gelişmelerin paylaştırılması ve projeye yeni okulların kazandırılması planlanıyor.

MEB Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül imzası ile yayınlanan "Kardeş Okul Projesi" başlıklı genelgede, 1995 yılında başlatılan kardeş okul projesinin yeniden yapılandırılmasına karar verildiği belirtildi. Özgül, "1995/40 Genelge ile yürürlülüğe konulan Kardeş Okul Projesi'ne işlerlik kazandırılması amacıyla söz konusu genelgenin güncelleştirilmesine ihtiyaç duyulmuştur" açıklamasında bulundu. Yeniden yapılandırılan proje kapsamında aynı seviyedeki okullar eşleştirilecek, projeye yeni okullar kazandırılacak ev okullara arasında iletişim ağı kurulacak. Özgül, proje kapsamında kardeş okullar arasında "barış, sevgi, kardeşlik ve dostluk" duygularının artırılmasının hedeflendiğini belirtirken, yeniden yapılandırılan proje kapsamında teknolojik gelişmelerin paylaşılmasın ve okullar arası çalışma ziyaretlerinin gerçekleştirilmesinin amaçlandığını bildirdi.

-GİDERLERİ OKULLAR KARŞILAYACAK-

Özgül, çalışma ziyaretlerine de değinirken, söz konusu ziyaretlerin giderlerinin, kardeş okullar arasında varılacak mutabakata göre karşılanacağını, başarılı olan ancak maddi imkanı bulunmayan en fazla iki öğrencinin yol giderlerinin ise Okul Aile Birliği tarafından karşılanacağını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*