'Kardeşim içki içer, namaz kılmaz'

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

Danıştay'a saldırı olayında Alparslan Aslan ile birlikte gözaltına alınan İsmail Sağır'ın Osmaniye'de ikamet eden ağabeyi Halil Sağır kardeşinin siyasi olaylarla ve türbanla ilgisinin olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Danıştay'a saldırı olayında Alparslan Aslan ile birlikte gözaltına alınan ve 24'ü hırsızlık ve 4'ü uyuşturucu kullanmak suçları olmak üzere toplam 28 suçtan sabıkalı İsmail Sağır'ın Osmaniye'de ikamet eden ağabeyi Halil Sağır (32) kardeşinin siyasi olaylarla ve türbanla ilgisinin olmadığını söyledi.

Rızaiye Mahallesi 8. Sokak'ta oturan Halil Sağır "Danıştay'a saldırı yapan avukatla ne ilgisi var bilemiyorum. Kendisi birkaç ay önce Osmaniye'den inşaat işinde çalışmak için İstanbul'a gitti. Nerelere takılır kimlerle arkadaşlığı var bunların hiç birisini bilmiyoruz. Tesettürle veya siyasi bir olayla ilgili bir bağlantısının olmadığını biliyorum. Bizler olayları gazetelerden TV'lerden takip ederek öğreniyoruz. Bir an önce olayın aydınlığa kavuşmasını bekliyoruz" dedi.

İsmail Sağır'ın işlediği suçlardan 8 ay hapis yattığı bildirildi. Sağır'ın gözaltına alınan Mehmet Atmaca ile komşu ve arkadaş oldukları bildirildi.

Danıştay üyelerine yapılan saldırı olayıyla ilgili Osmaniye'de gözaltına alınan ve Ankara'da sorguya çekilen Mehmet Atmaca'nın ailesi de olayın şokunu yaşıyor. Rızaiye Mahallesi 8. Sokak'ta yaşayan Atmaca ailesi çocuklarının bir an önce serbest bırakılmasını beklediklerini söyledi. 2 gün önce atölyede çalışırken Ankara'dan gelen ekiplerce gözaltına alınan Mehmet Atmaca'nın (22) saldırıyı yapan avukatın telefon kartında isminin geçmesinden dolayı gözaltına alındığı ileri sürülüyor.

2'si 2 kız 1'i erkek olmak üzere 3 kardeşi bulunan Mehmet Atmaca geçtiğimiz yıl Osmaniye Meslek Yüksekokulu Elektrik Elektronik bölümünü bitirmiş ve çevresinde kendi halinde bir çocuk olarak değerlendiriliyor.

Baba Faruk Atmaca gazetelerde oğlunun çeşitli suçlara karışa birisi olarak tanımlanmasının kendilerini aile olarak derinden yaraladığını belirterek "Oğlumun hiç bir sabıkası yok. Kendi halinde bir çocuk. Namaz kılmayan, evin dışına çıkarken bile izin alan bir çocuk. Nasıl olurda Danıştay'a üyelerine saldırı olayında ismi geçer anlamıyorum. Olayın bir an önce çözümlenmesini ve oğlumuzun serbest bırakılmasını istiyoruz" dedi.

Oğlunun fotoğrafına sarılarak ağlayan ve televizyondan duyacağı güzel haberi bekleyen anne Songül Atmaca (40) olayın şokunu üzerinden atamadıklarını söyledi. Acılı anne "Benim oğlumun siyasi bir olayla bir ilgisi olamaz. Bu olaylar neden başımıza geldi anlamadım. Oğluma kavuşacağım günü bekliyorum. Danıştay üyelerine yapılan saldırıyı da şiddetle kınıyorum" diye konuştu.

Mehmet Atmaca'nın ağabeyi Murat Atmaca (28) kardeşinin komşuları İsmail Sağır ile arkadaş olduklarını ve telefon kartını ona verdiğini söyledi. Sağır'ın daha öncede kardeşinin kimliğini alarak kendi fotoğrafını yapıştırarak kullandığını belirten ağabey Atmaca "Bunlar birçok suçtan sabıkalı İsmail Sağır'ın kardeşimin kimlik kartını ve telefon kartını kullanmasından kaynaklanıyor. Kardeşim şu anda başkasının suçunun cezasını çekiyor. Yoksa kardeşim olaylara karışacak birisi değil. Evinden işine işinden evine giden birisi" dedi.

Bu arada 28 suçtan sabıkalı İsmail Sağır'ın gözaltına alınan arkadaşı Mehmet Atmaca'nın kimliğine kendi fotoğrafını koyarak kullandığı ortaya çıktı. İsmail Sağır'ın kullandığı telefon kartının Mehmet Atmaca'nın kartı olduğu ileri sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious