Kardeşime canım feda!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi'nde gerçekleştirilen bir nakille ağabey-kardeş aynı karaciğeri paylaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde ilk teşhis konmasının ardından bugüne kadar tedavi gördüğünü, ancak tüm uğraşlara rağmen olumlu sonuç alınamadığını belirten Salih Yıldız, "Doktorlarım tek çözümün organ naklinde olduğunu söyledi. 3 yıldır kadavradan uygun organ bekliyordum. Ancak uygun organ bulunamayınca canlıdan nakile karar verdik" dedi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi'nin başarılı çalışmalarını öğrendikten sonra nakil için İzmir'e gelmeye karar verdiklerini açıklayan Salih Yıldız, "İlk olarak yakınım olan 4 kişi nakil için gönüllü oldu ancak sağlık problemleri nedeniyle uygun görülmedi. Son olarak kardeşim bana karaciğerinden bir parça vermeyi kabul etti. Yapılan tetkiklerde olumlu sonuç alınınca nakile karar verildi" diye konuştu.

Ağabeyini sağlığına kavuşturduğu için çok mutlu olduğunu dile getiren Murat Yıldız,, "Organ nakil merkezindeki tüm ekibe minnettarız. Bize Ege Üniversitesi'ni tavsiye edenlerin ne kadar haklı olduklarını şimdi daha iyi anlıyoruz" dedi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'ndaki nakil Doç.Dr.Murat Kılıç, Doç.Dr.Murat Zeytunlu ve Plastik Cerrahi'den Prof.Dr.Mehmet Alper başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious