kardeşini kırmızı kartla oyundan attı

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

Futbol sahalarında ender görülen olaylardan biri İzmit’te amatör bir karşılaşmada yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli Birinci Amatör Kümede mücadele eden Çubukluspor-Acısu Belediyespor karşılaşmasında, maçın orta hakemi Cüneyt Bakıroğlu, kardeşi Fazıl’ı kırmızı kartla oyun dışı bıraktı. Hakem Cüneyt Bakıroğlu, kuralları kim olursa olsun uygulamak zorunda olduğunu belirterek, “Babamın oğlu olsa affetmem'' dedi.
Aynı zamanda klasman hakemi olan Cüneyt Bakıroğlu, İzmit Mehmet Ali Kağıtçı Stadı’nda oynanan karşılaşmada, Birinci Amatör Küme takımlarından Acısu Belediyespor’da 6 numaralı formayı giyen kardeşi Fazıl’ı sert hareketlerinden dolayı birkaç kez uyardı. Bir pozisyonda Fazıl, taç çizgisi yakınında tribünlerden kendisine laf atan rakip takımın taraftarlarıyla tartışmaya girdi. Rakip taraftarlara el kol hareketi yapan kardeşi Fazıl’ın yanına giden Cüneyt Bakıroğlu, bu hareketleri nedeniyle ona direk kırmızı kart göstererek oyundan attı.
Maçın ardından olayı değerleniren hakem Cüneyt Bakıroğlu, “Kardeşim Fazıl çok karakterli ve beyefendi bir insan. Ama maçın temposundan ve bazı taraftarların küfür etmesinden olacak ki kontrolünü kaybederek taraftarlarla ağız münakaşasına girdi. Benim de kurallara göre kardeşim Fazıl’ı bu hareketinden dolayı oyundan atmam gerekiyordu. Tereddüt etmeden kırmızı kartımı göstererek oyundan attım. Fazıl da hatasını bildiğinden bana bir şey söylemeden oyundan çıktı. Biz kuralları uygulamakla görevli insanlarız. Sahada adil olmamız gerekiyor. Babamın oğlu dahi olsa affetmem, kural neyse onu uygularım'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious