Kardeşini 'kötü yola düştü' diye öldürdü

Kardeşini 'kötü yola düştü' diye öldürdü.7779
  • Giriş : 20.04.2009 / 09:14:00

Adana'da, 3 ay önce bir kadının öldürülmesi, eşinin ise otomobil için yaralı olarak bulunması olayıyla ilgili yaralı kişinin kuzeni sahte kimlikle yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre, Aydınlar Mahallesi 49107 Sokak'ta, evin girişinde Sultani Can'ın öldürüldüğü (28), Cengiz Can'ın ise (32) 49105 Sokak'taki 01 NH 098 plakalı otomobilin içinde tabancayla vurulduğu olayın soruşturmasını yürüten ekipler, zanlının Cengiz Can'ın dayısının oğlu Ercan A. olduğunu belirledi.

Ercan A'nın, kız kardeşi Leyla A'yı fuhuş yaptırmak için kaçırdıkları iddiasıyla yaklaşık 3 ay önce Cengiz Can'ı kolundan yaraladığı belirlenirken, daha önce Anadolu Mahallesi'nde oturan Cengiz ve Sultani Can çiftinin olaydan sonra Aydınlar Mahallesi'ne taşındığı, izlerinin bulunmaması için buradaki muhtarlığa kayıt yaptırmadıkları ortaya çıktı.

"FUHUŞ İÇİN ONU KAÇIRDILAR"

Olaydan sonra kaçan Ercan A'nın gidebileceği yerleri gözetim altına alan ekipler, teknik takip ve istihbarat çalışmaları sonucu zanlının Gaziantep'ten Adana'ya geleceği bilgisine ulaştı.

Tarsus-Adana-Gaziantep otoyolunun Ceyhan gişelerinde bekleyen ekipler, eşi ve çocuğuyla birlikte kente gelen Ercan A'yı Mehmet Geylan adına düzenlenmiş sahte kimlik ile yakaladı.

Gözaltına alınan Ercan A, sorgulanmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi. Ercan A'nın ifadesinde cinayeti kız kardeşini ''kötü yola düşürdükleri'' gerekçesiyle işlediğini söylediği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*