Kardeşini öldürmek isterken annesini öldürdü

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Adana’da, tartıştığı kardeşini öldormek isterken kendilerini ayırmak isteyen annesini öldürdüğü iddia edilen Halil Mezci, “Annem kazayla öldü. Çok pişmanım'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Salonun kapısını açık bıraktığı gerekçesiyle tartıştığı kardeşi Ayhan’ı (25) öldürmek isterken kendilerini ayırmak isteyen annesi Şahibe’yi (57)öldürdüğü iddia edilen Halil Mezci (30), “Annem kazayla öldü. Çok pişmanım'' dedi.
Selahattin Eyyübi Mahallesi 34 sokaktaki evlerinde 9 Ocak’ta annesini öldürüp kendisini de yaraladıktan sonra yakalanıp tutuklanan Halil Mezci, Adana 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘Olası kasıtla annesini öldürmek, kardeşini kasten öldürmeye teşebbüs ve ruhsatsız silah taşımak’ suçundan yargılanmaya başladı. Çay ocağı işleten Halil Mezci, babası 55 yaşındaki Ramazan Mezci ile kardeşi Ayhan’ın da katıldığı duruşmada, annesinin ölümüne neden olduğu için pişmanlık duyduğunu söyledi. Annesini kazayla öldüğünü belirten ve hakkında 2 kez ömür boyu hapis cezası istenen Mezci, “Kardeşim Ayhan yemekten sonra banyoya girerken salonun kapısını açık bıraktı. Kapıyı kapatmasını söyledim. Kapıyı kapatmayınca tartıştık. Dışarı çıktım. Merdiven altındaki silahı sol elime aldım, sağ elime alırken patladı. Babam silahı elimden alırken yere düştü. Silah ateş alınca ben ayağımdan yaralandım. Annemin yaralandığını bilmiyordum. Ben kardeşimi öldürmek için kasıtlı olarak ateş etmedim. Annem de kazayla öldü'' diyerek kendini savundu.
Eşini öldüren oğlundan şikayetçi olmayan baba Ramazan Mezci, “Halil kardeşiyle tartıştıktan sonra merdivenin altından bir şey aldı. 2-3 basamak çıkınca bir anda patlama oldu. Silah yere düştü. Yerden alırken silah ikinci kez patladı. Kendisi yaralandı. Eşim ilk patlamada yaralanıp öldü'' derken katil zanlısının tartıştığı kardeşi Ayhan Mezci ise “Olayın gerçeğini anlatmak istiyorum'' diyerek annesinin öldürülmesini şöyle anlattı:
“Ağabeyimle birlikte yemek yedikten sonra ben başımı yıkamak için banyoya gittim. Başımı yıkadıktan sonra oturduğumuz soba yanan odaya geçtim. Yediğimiz yemekten dolayı oda kokuyordu. Havalandırmak için kapıyı açtım. Ağabeyim kapıyı açtığım için bana sinirlendi. Ben de havanın soğuk olmadığını, odayı havalandırmak istediğim için açtığımı söyleyince aramızda tartışma çıktı. Tartışmamız 5 dakika sürdü. Birbirimize vurmadık. Kazayla tabanca patladı. Annem yere düştü. Annemin bayıldığını düşündük. Çevirince alnında yara olduğunu gördük. 7 dakika içinde hastaneye yetiştirdim ama öldü. Kardeşim istese beni öldürebilirdi. Bana karşı ateş etmedi. Annem de kazayla öldü.'' Mahkeme heyeti, olay yerinde keşif yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious