Kardeşinin cesetini gördü şoka girdi

Kardeşinin cesetini gördü şoka girdi.10340
  • Giriş : 09.11.2008 / 20:10:00

Göçük altındaki kardeşini 7 saatlik çalışma sonrası kurtaramayan operatör, cesetle karşılaşınca fenalık geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivas'ın Gölova ilçesinde meydana gelen olayda, toprak kayması sonucu göçük altında kalan 2 kişiden birinin cesedine akşam saatlerinde ulaşılırken, diğer kayıp olana ulaşılmaya çalışılıyor.

Edinilen bilgiye göre; Sivas'ın Gölova ilçesi Belediyesi'ne ait kanalizasyon kanalını kazma ve boru döşeme ihalesini alan şirket mühendisi Hikmet Mutlu ve Salim Mutlu, sabahın erken saatlerinde ilçenin Günalan Köyü Kasalar Mevkii'nde çalışmalarına başladı. İş başı yapmalarından kısa bir süre sonra kanalı kontrol etmek için kanala giren Hikmet Mutlu ve amca Salim Mutlu, bir anda 6 metre yükseklikteki kanalın etrafından toprakların üzerlerine yığılmasıyla toprak altında kaldı.

Mühendis Hikmet Mutlu ile birlikte toprak altında kalan amca Salim Mutlu'yu kurtarmaya çalışan Ömer Mutlu ile Sivas ve Suşehri Sivil Savunma ekipleri yaklaşık 7 saat sonra cesede ulaşabildi. Ömer Mutlu, amcasının cesediyle karşılaşınca fenalık geçirdi.

Gölova Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ve Belediye Başkanı Nail Akdoğan olay yerinde kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden sık sık bilgi aldı.

Mühendis Hikmet Mutlu'nun babası ve belediyeden ihaleyi aldığı belirtilen Fevzi Mutlu olay yerinde sinir krizleri geçirdi ve yetkililerden oğlunu ve kardeşini bir an önce toprak altından kurtarmaları için yetkililerden yardım istedi.

Olayın şahitlerinden yeğen Muhammet Mutlu(15) ise olayı şöyle anlattı: "Ne olduğunu bir an anlayamadım. Kanalın göçtüğünü fark edince hemen belediye yetkililerine haber verdik. Onlar da iş makineleriyle müdahale ettiler. Fakat kanal kenarındaki toprak kaydıkça kaydı ve amcam ile amcaoğlum bir an gözden kayboldular. Yaklaşık 2 aydır bu bölgede çalışıyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*