Kardeşleri teyzeoğulları öldürmüş

Kardeşleri teyzeoğulları öldürmüş.7151
  • Giriş : 26.12.2006 / 00:00:00

İzmir'in Balçova ilçesinde öldürülen biri 11, diğeri 15 yaşındaki iki kız kardeşin katil zanlısı, teyzeoğlu E.A. (15) çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İzmir Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nde tutulan A.E., teyze çocukları Aylin Kır (11) ve Zekiye Kır'ı (15) öldürdüğünü itiraf etti. İki kız kardeşi dün akşam saat 19.00'da öldürdüğü iddia edilen A.E., polis tarafından üç saat sonra gözaltına alındı. A.E.'nin evinde kanlı elbiseleri de ele geçirildi. A.E.'nin, kız kardeşleri öldürdükten sonra kilitlediği kapının anahtarı da üzerinde çıktı. Adli tıp raporuna göre A.E., Zekiye'ye 130, Aylin'e 50 bıçak darbesi vurdu.
Zekiye Kır, Sacide Ayaz Lisesi 1. sınıf, Aylin Kır Sacide Ayaz İlköğretim Okulu 4. sınıf, çocuk yaşta katil olan A.E. ise Sacide Ayaz İlköğretim Okulu 7. sınıfta okuyordu. İki hafta önce Kır ailesinin evinden 150 YTL çalınmıştı. Parayı da A.E.'nin çaldığı iddia ediliyordu. Olayın yaşandığı akşam A.E., konuşmak üzere teyzesinin evine geldi. A.E., Zeynep'le tartışmaya başladı. Emniyette olayı anlatan A.E., Zeynep'in tartışmanın etkisiyle mutfaktan bıçak aldığını ve üzerine saldırdığını iddia etti. Bunun üzerine de Zeynep'in elindeki bıçağı alan A.E. genç kıza bıçak darbeleri vurdu. A.E., olayı gören küçük kız Aylin'e de saldırmış. A.E.'ye göre, bıçak darbeleriyle balkondan kaçmaya çalışan Aylin, düşerek yaşamını yitirmiş.

Polis, babaları Bayram Kır, ağabeyleri Müslüm ve Murat Kır ile ablaları Sevgi Kır'ı ifadelerine başvurulmak üzere Asayiş Şubesi'ne götürdü. Polis, apartmanın güvenlik kameralarını inceledikten üç saat sonra A.E.'yi evinde gözaltına aldı. A.E.'nin evinde yapılan aramada, cinayeti işlerken üzerinde bulunan kanlı elbiseler ele geçirildi. A.E.'nin üzerinden, teyzesinin evinin anahtarı da çıktı. A.E.'nin kızları öldürdükten sonra kapıyı kilitlediği ve anahtarı da yanında götürdüğü belirlendi. Adli tıp raporuna göre A.E., Zeynep'e 130, Aylin'e de 50 bıçak darbesi vurduğu açıklandı.

Erkek ve kızların bağırışmalarını duyduklarını söyleyen komşuları, küçük kızın balkondan düşmesinden sonra polise haber verdiklerini söyledi. Komşuları Cem Saraç, ailenin kimseye zararının olmadığını, iyi ilişkiler içerisinde bulunduklarını ifade etti. Saraç, yaşanan olaya üzüldüklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious