Kardeşlerin ölümünde şok gelişme

Kardeşlerin ölümünde şok gelişme.15316
  • Giriş : 05.11.2008 / 15:20:00
  • Güncelleme : 05.11.2008 / 15:26:16

Küçükçekmece'de boğularak öldürüldükten sonra yakılan iki kardeşin, uyuşturucu satmak istemedikleri için öldürülmüş olabileceği iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Küçükçekmece'de boğularak öldürüldükten sonra cesetleri yakılmış olarak bulunan İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Mehmet Kavaklı ve 5'inci sınıf öğrencisi kardeşi 11 yaşındaki Emre Kavaklı'nın ölümüyle ilgili Haber7'ye gelen bir ihbar, olayın boyutunu değiştirecek nitelikte.

Haber 7'ye mail yoluyla ulaşan bir şahıs öldürülen iki kardeşin, uyuşturucu satışı nedeniyle hurdacı tarafından öldürülmüş olabileceğini iddia etti.

'UYUŞTURUCU SATTIRMAK İSTEDİLER'

Mail yoluyla ihbarda bulunan şahısla daha sonra yaptığımız telefon görüşmesinde, bilginin kaynağının öldürülen çocuklardan Mehmet Kavaklı'nın bir arkadaşı olduğu belirtildi. Kavaklı kardeşlerin hurdacıyla iş yaptıkları kurulan ilişki sonrası, hurdacının çocuklara uyuşturucu sattırmak istediği ve çocukların bunu kabul etmedikleri iddia edildi. Uyuşturucu satışı için zorlanan kardeşler, durumu öğretmenlerine söyleyeceklerini belirtmiş ve yaşanan bu gelişmeden üç gün sonra çocukların öldürüldüğü yine aynı kaynak tarafından aktarılan bilgiler arasında.

MAHALLELİ DE HURDACIYI İŞARET ETMİŞTİ

Daha önce yayınlanan haberlerde de şüphelinin hurdacı olabileceği gündeme getirilmişti. Olay yerinde haılfleks parçaları bulan dedektifler, çocukların başka bir yerde öldürülüp, cesetlerinin halıflekse sarılarak, olay yerine getirildiğinden şüphelenmişti. Mahalleli, "Evimizin yakınında bulunan hurdacıya Mehmet ve Emre sürekli olarak hurda satıyorlardı. Bu adamla da çok samimilerdi. Hurdacının aracının üzerinde bulunan bir halının da yarısının kesik olduğunu öğrendik. Bunu da polisle paylaştık" ifadeleriyle şüpheyi hurdacının üzerine yoğunlaştırmıştı.

12 yaşındaki Mehmet Kavaklı ve 11 yaşındaki Emre Kavaklı, 01 Kasım Cumartesi günü ortadan kayboldu. Akşam eve gelmeyen çocuklarını mahallede arayan anne Hadife Kavaklı bulamayınca polise kayıp başvurusunda bulundu. Pikniğe giden bir vatandaş Kayabaşı Köyü Sazlıdere Baraj yolu üzerinde iki ceset bulunduğunu ihbar etti. Olay yerine giden Polis ekipleri, yaptıkları incelemede iki kardeşin boğularak öldürüldüğünü ve daha sonra da yakıldığını açıklamıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*