Kardeşleriyle aynı cezaevinde

  • Giriş : 02.05.2006 / 00:00:00

Ankara'nın Beypazarı ilçesinde hapis yatan kardeşlerine uyuşturucu ulaştırmaya çalışan iki ağabey, cezaevi duvarından içeriye esrar maddesi atarken suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ticari taksi ile geldikleri cezaevi duvarından mahkumların volta attığı bölüme poşet içerisinde attıkları 11 gram esrar maddesi ile yakalanan ağabeyler Haydar Kıran ve Mustafa Seviç, kardeşleri Serdar Kıran ve Tarık Seviç ile aynı cezaevine konuldu.

Edilen bilgilere göre iki ay önce Ayaş Cezaevi'nden Beypazarı Kapalı Cezaevi'nde nakilleri gerçekleşen Serdar Kıran ile Tarık Seviç'e esrar maddesi ulaştırmak isteyen ağabeyleri Ankara'dan yola çıktı. Sincan'da Vatan Taksi Durağı'nda çalışan Mustafa Seviç, Haydar Kıran ve kendilerine yardım eden Ahmet Aybek ile birlikte 06 T 6115 plakalı ticari taksi ile Beypazar'ına giderek, cezaevi etrafında turlamaya başladı.

Kıran ve Seviç, cezaevi duvarının dış kısmında bulunan ve kimsenin dikkatini çekmeyeceği tahmin ettikleri çöp tenekelerinin bulunduğu noktadan ticari taksi ile geçtikleri sırada poşet içerisine koydukları esrar maddesini cezaevi duvarından içeriye attı. Bu sırada devriye gezen Beypazarı asayiş ekipleri ticari taksiden cezaevi içine duvardan bir poşetin atıldığını tespit etti. Ticari taksiyi durdurarak içindeki şüpheli şahısları gözaltına alan polis ekipleri cezaevi yönetiminden izin alarak, mahkumların volta attıkları bölümde yaptıkları araştırmada bir poşet buldu. Poşeti açan polis ekipleri esrar maddesiyle karşılaştı. Bunun üzerine polis üç şahsı gözaltına alarak, ticari taksiye el koydu. Polisin yaptığı sorgulamada gözaltına alınan Mustafa Seviç ve Haydar Kıran'ın sözkonusu esrar maddesini cinayet suçundan tutuklu bulunan kardeşleri Serdar Kıran ve Tarık Seviç'e ulaştırmak için cezaevine attıkları söyledikleri öğrenildi.

Polisteki sorgulamanın ardından her üç şahıs Beypazar Savcılığı'na sevk edildi. Kıran ve Seviç, kendilerini görüntülemeye çalışan basın mensuplarına ölüm tehditleri savurdu. Cumhuriyet savcısı tarafından ifadeleri alınan Mustafa Seviç, Haydar Kıran ve Ahmet Aybek'in uyuşturucunun mahkumlara satılması için mi yoksa hükümlü iki kardeşleri için mi attıklarının öğrenilmesi için hükümlü Serdar Kıran ve Tarık Seviç cezaevinden getirildi. Cumhuriyet savcısı ağabey ve kardeşlerinin ifadeleri almalarının ardından ağabeylerde kardeşleriyle birlikte aynı cezaevine gönderdi.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious