Kareta şampiyonasında kazanan dostluk oldu

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

Bursa Karate İl Temsilciliği'nin Büyükşehir Belediyespor Salonu'nda gerçekleştirdiği "Bursa Karate İl Şampiyonası"na 16 Kulüpten 400 sporcu katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Belediyespor Kulübü Başkanı Muammer Subaşı, Bursa Karate İl Temsilci Yardımcısı Musa Şengeçer, Belediyespor Genel Sekreteri Esat Yalman ve Belediyespor Kulüp Müdürü Mahmut Turunç'un da hazır bulunduğu törende sporcular altın, gümüş ve bronz madalyalarla ödüllendirildiler.

Subaşı; "Türkiye Şampiyonalarına ve Milli Takım kadrolarına daha tecrübeli ve başarılı sporcular yetiştiriyoruz"

Turnuvaya katılan tüm sporculara gösterdikleri örnek mücadeleden dolayı tebrik eden Belediyespor Kulübü Başkanı Muammer Subaşı, "Turnuvanın amacı, genç karatecilerin maç yapma tecrübelerini arttırmak, Türkiye Şampiyonalarına ve Milli Takım kadrolarına daha tecrübeli ve başarılı sporcular yetiştirmektir. Bu yüzden turnuvada dereceye giren ve girmeyen tüm sporcuları kutluyorum. Turnuva nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanından gelen genç sporcuların kısa sürede kaynaşması ve örnek dostlukların kurulması mutluluk verici. Bu yüzden bu turnuvanın galibi dostluk oldu" diye konuştu.

İki gün süren şampiyonada dereceye girebilmek için mücadele eden minik karatecilerin, sergilediği örnek dayanışma ise dikkat çekti. Minik, yıldız ve ümit kategorilerinde yapılan şampiyonanın ilk gününde 88-89-90 Bayan Kata kategorisinde birinciliği Büyükşehir Belediyespor'dan Büşra Ege Ören, ikinciliği Bursa Karatespor'dan Çağla Tekin, üçüncülüğü ise Kemalpaşa Belediyespor'dan Tuğba Sezer kazandı.

88-89-90 Bayan Komite kategorisinde ise birinciliği Ayyıldızspor Kulübü'nden Selma Ardalı, ikinciliği Büyükşehir Belediyespor'dan İrem Yalman, üçünlüğü ise yine Büyükşehir Belediyespor'dan Büşra Ege Ören aldı. 91-92 Bayan Kata kategorisinde birinciliği ikinciliği Bursa Karatespor'dan Bahar ve Zeynep Öztürk kardeşler birlikte paylaşırken, üçüncülük Büyükşehir Belediyespor'dan İrem Yalman'ın oldu. 93-94 Bay Kata kategorisinde Taşyarspor Kulübü'nden Eray Acar, ikinciliği Büyükşehir Belediyespor'dan Alperen Doğan, üçüncü ise İnegölspor Kulübü'nden Göksel Durak oldu.

Bu arada Bursa Karate İl Temsilci Yardımcısı Musa Şengeçer, Büyükşehir Belediyesi'nin karate sporunun gelişmesine katkıda bulunmasından dolayı Subaşı'na bir plaket vererek, "Büyükşehir Belediyespor'un başta karate sporuna ve diğer spor branşlarına verdiği destekten dolayı teşekkür ederim" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious