Kargo ile uyuşturucu ticareti!

  • Giriş : 27.11.2007 / 14:31:00

İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen 3 ayrı operasyonda yaklaşık 16 kilo esrar maddesi ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Narkotik timlerinin ilk çalışması kargo şirketi aracılığıyla oldu. Diyarbakır'dan İzmir'e kargo ile esrar gönderildiği bilgisine ulaşan polis, paketin teslim edileceği Kadifekale semtinde bulunan fotoğrafçı dükkanının etrafını sardı.

Kargo paketini teslim alan ve fotoğrafçı dükkanında çalıştığı öğrenilen A.Ü. (23) polis tarafından suçüstü yakalandı. Narkotik polisi tarafından pakette yapılan incelemede 9 kilo 500 gram esrar maddesi ele geçirildi.

İkinci operasyon ise Bornova ilçesinde düzenlendi. Evka-4 semtinde esrar maddesi sattığı iddia edilen E.Y.'nin (19) evine baskın düzenleyen polis, burada 1 kilo 200 gram esrar maddesi ile bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirdi.

Manisa'nın Salihli ilçesinden İzmir'e esrar getirileceğini tespit eden polis, Bornova ilçesinde araçlar üzerinde uygulama yaptı. Manisa yönünden gelen bir otomobilde yapılan aramada 5 kilo esrar ele geçirilirken araçta bulunan Y.D.Ö. (20), Y.K. (34) ve H.E. (32) gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 5 zanlı adliyeye sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious