Kargo rezaleti!

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Kargo şirketi, üst katındaki adrese paketi 18 günde ulaştırabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dernek Başkanı Gürbüz Recep Öztunç, geçen günlerde Van'a turizm amaçlı bir gezi düzenledi. Geziye Nazilli'den katılan Tuncay Ayaş, 31 Ağustos 2006 tarihinde bir zarfla birlikte 2 kg. inciri teşekkür amacıyla derneğe yollamak için Aras Kargo'ya verdi.

Öztunç ise geziye katlanlara birer SMS göndererek gezi hakkında duygu ve düşüncelerini öğrenmek istedi. Öztunç'un gönderdiği mesajı 18 Eylül'de saat 12.30 civarında alan Nazilli Turan İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Tuncay Ayaş, telefon açıp, "Ben size zaten bir mektup ve paket göndermiştim. Benim bildiğim, Başkan Öztunç buna cevap verirdi." şeklinde sitemli konuşunca Öztunç, kargoyu almadığını beyan etti.

Ayaş ise şirketten paketin alıcıya ulaşmadığını öğrenip Öztunç'a tekrar telefon etti. Bunun üzerine Öztunç, derneğin alt katındaki kargo şirketine gidip kendisi bekleyen paketi yerde gördü. Paketin neden kendisine ulaştırılmadığını sorunca da şu cevapla karşılaştı: "Sizi yerinizde bulamıyoruz."

Recep Öztunç, kargo şirketi şubesinin dernekle aynı binada bulunduğunu belirterek, "Derneğimiz Mimar Kemalettin Caddesi, 1335 Sokak, Serbölük Mehmet Vakfı İşhanı NoS 13/104 adresinde. Kargo da aynı binada, bir alt katta. Kapıcıya, hatta kargo çalışanlarına anahtar verdiğimiz oluyor. Hem paketi bize vermemişler hem de iade etmemişler. Ben de teslim kağıdıyla birlikte paketi aldım." dedi.

Aras Kargo Mimar Kemalettin Şubesi yetkilisi ise "Bize kargo, adresten teslim alınacak şeklinde ihbarsız gelmiş. Biz yine de araştırdık ve adresin üst katımız olduğunu öğredik. Daha önce bu bina boştu, sonradan buraya gelmişler. Kapıcıya sorduk, kapalı olduğunu söyledi. Paketin normalde 3 gün sonra iade edilmesi gerekiyordu ama üst kat komşumuz olduğu için beklettik." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious