'Kargo Şirketi'yle sigara kaçakçılığı

  • Giriş : 14.03.2007 / 00:00:00

Adana'da kargo şirketiyle gönderilmek üzere hazırlanmış 35 bin paket kaçak sigara düzenlenen bir operasyonla ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube (KOM) Müdürlüğüne bağlı mali büro ekipleri ekiplerinin eş zamanlı yaptıkları operasyonlarda, son 3 ayda 150 bin karton kaçak sigara ele geçirken olaya karıştığı iddia edilen 2 kişi de gözaltına alındı.

Düzenlenen operasyonlarda kaçak sigara sevkiyatını gerçekleştiren şahısların kargo şirketlerini kullandıkları ortaya çıktı.

Uzun süren bir çalışma sonucunda Mali Büro Ekipleri yurda kaçak sokulan kaçak sigaraları sahte adlarla kargo şirketine verip, sahte kimliklerle alan sigara kaçakçılarını tespit etti. Ancak bu yola başvuran ve yakalanma riskini azaltan sigara kaçakçıları bu sefer yakayı ele verdi.

Gelen bir ihbarı değerlendiren polis, Adana'da 2 gün önce yapılan operasyonda kargoyla gönderilen 35 bin paket kaçak sigarayı zanlılarla birlikte ele geçirdi.
Adı henüz açıklanmayan birkaç kargo şirketi deposunda alıcının adresinde tanınmadığı için dönüp, bekletilen koliler olduğu bilgisi üzerine harekete geçen polis, bu paketler üzerinde yaptığı incelemede kaçak sigara olduğu ve yurda kaçak yollarla giriş yaptıktan sonra yurt içinde sevkiyatını gerçekleştirilmek üzere hazırlanmış 35 bin paket sigaraya el koydu.

Yakalanan şahıslar çıkarıldıkları adli merciler tarafından serbest bırakılırken, sigaraların gönderici ile alıcısını araştıran polisin soruşturmayı sürdürdüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious