Kargo Terminali Çorlu'ya taşınacak

  • Giriş : 24.05.2006 / 00:00:00

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Vekili Habib Soluk, Atatürk Havalimanı’ndaki kargo terminalinin en kısa zamanda Çorlu Havaalanı’na taşınacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Toplantı sonrası basın açıklaması yapan Soluk, yangınla ilgili son durumu değerlendirdi. Saat 17:20 itibariyle yangının kontrol altına lındığını ve soğutma çalışmalarının sürdüğünü ifaden eden Soluk, herhangi bir yaralanma ve can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu belirtti.

Soluk, ”Yangın büyük bir özveriyle çalışılarak can kaybına mahal vermeden önlendi. Ayrıca arkadaşlarımız sağ duyulu davranarak dış hatlar terminaline sıçramaması için büyük bir gayret göstererek daha büyük bir olay olmasına müsaade etmedi. Bazı kanallarda 3 yaralı olduğundan bahsediliyor. Bizim edindiğimiz bilgilere göre herhangi bir yaralı yoktur.” diye konuştu.

Bir gazetecinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Atatürk Havalimanı Kargo Terminali’nin Çorlu’ya taşınaçağına ilişkin açıklamasını hatırlatması üzerine Soluk, kargo terminalinin en kısa zamanda Çorlu’ya taşınacağını söyledi. Soluk, ”Arkadaşlarımız bugün itibariyle kargo uçaklarımızı Sabiha Gökçen Havalimanı’na ve Çorlu Havalalanı’na yönlendirdiler. Bundan sonra da kısa bir sürede yapacağımız planlamayla kargo uçaklarını Çorlu Havalimanı’na yönlendirmeyi düşünüyoruz. En kısa zamanda kargo uçakları Çorlu Havaalanı’na indirilecek ve burası devamlı olarak kullanılacak.” şeklinde konuştu.

Soluk, Türk Havayolları Kargosu’nun da Çorlu’ya taşınıp taşınmayacağının ise duruma göre belli olacağını kaydetti.

Olayda can kaybının yaşanmamasının sevindirici olduğunu yineleyen Soluk, ayrıca yangında kargo bölümünde bulunan Malezyalı bir kadının cenazesinin yandığını belirtti. Soluk, ”Çelebi Şirketi’nin antreposunda Malezya uyruklu bir bayanın cenazesinin, tabutunun olduğu ve ölü olarak orada bulunduğu ve onun yandığı şeklinde bir bilgi var, onun ötesinde herhangi bir can kaybı söz konusu değil.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious