Karikatürlerle küresel ısınma

  • Giriş : 14.02.2007 / 00:00:00

Osmangazi Belediyesi Yerel Gündem 21 (OSYEG 21) ’Küresel Isınma’ gibi kitleleri etki altına alan bir konuyu daha gündeme alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Osmangazi Belediyesi Yerel Gündem 21, Bursa İl Çevre Orman Müdürlüğü ve Yeni Yüksektepe Kültür Derneği işbirliği ile gerçekleştirecek olan karikatür sergisi ve panel ile küresel ısınma tehlikesini mercek altına alacak. Bu sene 4.’sü gerçekleştirilecek olan Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Uluslararası İstanbul Karikatür Festivali, Festival Danışmanı Tan Oral’ın da katılımı ile Tayyare Kültür Merkezi’nde Bursalılar ile buluşacak.

Tayyare Kültür Merkezi’nde 5 mart 2007’de açılışı gerçekleştirilecek olan küresel ısınma konulu karikatür sergisi ve gerçekleştirilecek panelde, ünlü karikatüristlerin eserleri ve konu ile ilgili panelistler Bursalılarla buluşacak. Gerçekleştirilecek panelde ilerleyen yıllarda etkisi daha da yoğun hissedilmesi beklenen ve doğal yaşamı olumsuz bir şekilde etkilemeye başlayan küresel ısınma konusuna dikkat çekilecek.

Açılış kokteylinin ardından Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Yücel Taşdemir, Bursa İl Çevre Müdürlüğü Yüksek Çevre Mühendisi Hilal Yıldız Akbulut, OSYEG 21 Genel Sekreteri Rıfat Bakan ve Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Bursa Şube Başkanı Dr. Orhan Coşkun’un katılacağı "Küresel Isınma" konulu panelde küresel ısınmanın nedenleri ve sonuçları hakkında bilgi verilecek.

Tayyare Kültür Merkezi’nde sergiye çıkacak olan "Küresel Isınma" konulu karikatürlerin 5- 9 Mart tarihleri arasında izlenime sunulacağını belirten OSYEG 21 Genel Sekreteri Rıfat Bakan, geleceğe daha temiz ve sağlıklı bir dünya bırakmak için gerçekleştirilecek çalışmaya tüm Bursalıları beklediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious