Karın ağrısı ile geldi, 6 kilo kist çıkarıldı

Karın ağrısı ile geldi, 6 kilo kist çıkarıldı.13578
  • Giriş : 01.03.2008 / 12:29:00

Bolu'da karın ağrısı şikâyetiyle hastaneye giden kadının karnından 6 kilo kist çıkartıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Çaygökpınar köyünde ikamet eden 40 yaşındaki Asiye Emre isimli kadın, dün akşam saatlerinde şiddetli karın ağrısı nedeniyle İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin acil servisine kaldırıldı.

İlk müdahaleden sonra Asiye Emre'nin ultrasonu çekildi. Yapılan tetkiklerde Emre'nin karından büyük bir kist olduğu tespit edildi. Doktorlar, ameliyata aldıkları Asiye Emre'nin karnından 2 saatlik bir operasyonla 38 santimetre boyunda 6 kilo ağırlığında kist çıkarttı.

Durum karşısında şaşıran Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ayhan Ekici, şunları kaydetti: "Hastamız karın ağrısı şikâyeti ile acil servisimize geldi. Yaptığımız tetkikler ve incelemeler sonrası hastamızın karın boşluğunu dolduran bir madde gördük. Kist karnı tamamen kaplamış organlar sıkışmıştı. 2 saatlik bir operasyonla kisti karından çıkardık. Hastamızın sağlığı gayet iyi."

Dr. Ekici, bu durumun genellikle kadınların yumurtalık dokusundan gelişen bir oluşum olduğunu ifade etti. Sağlık durumu iyi olan Asiye Emre, ameliyat sonrasında ağrılarından kurtulduğunu anlattı. Emre, bir aydır karnında şişlik olduğunu ancak neden oluştuğunu bir türlü anlayamadığını aktardı. Asiye Emre, ağrılarının günden güne şiddetlenmeye başladığını belirterek,"Dün akşamda dayanamadım ve hastaneye geldim. Muayene ettiler, ardından ameliyata girdim. Artık ağrılarım yok, çok rahatım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious