Karısını, babasıyla evlendirmiş!

Karısını, babasıyla evlendirmiş!.9759
  • Giriş : 01.11.2008 / 08:28:00

Adana’da ilginç dava. İki çocuk annesi kadının nikâhsız yaşadığı adam tarafından emekli maaşı için babası ile evlendirildiği iddia edildi. Diğer kardeşler hukuk mücadelesi başlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana'da iki çocuk annesi bir kadının, emekli maaşını alabilmek için kayınpederi S.Ö. (85) ölmeden önce resmi nikâh kıydırdığı ileri sürüldü. İddiaya göre yüzbaşılıktan emekli olan 4 çocuk babası S.Ö., 1997'de eşini kaybetti, geçirdiği ameliyat sonrası bakıma muhtaç hale geldi. S.Ö.'nin oğlu B.Ö. de nikâhsız yaşadığı G.G. ile birlikte Mersin'e yerleşip babasını yanına aldı.

Ağabey S. A. Ö. ise babası ve kardeşi için Mersin'de 3 katlı bir ev aldı. Ancak nikâhsız çift bir süre sonra, S.Ö.'yi diğer çocuklarına göstermez oldu. 2000 yılında ise oğul B.Ö., birlikte yaşadığı G. G. ile babası arasında resmi nikâh kıydırdı. Durumu S.Ö.'nin 4 ay sonra ölümü nedeniyle düzenlenen mevlitte öğrenen diğer 3 kardeş dava açtı.

MAHKEME REDDETTİ

S.A. Ö. şunları söyledi: “Babam yatalaktı, akli dengesi yerinde değildi. Yengem Bağ-Kur'dan babasının maaşını almak için kardeşimle nikâh kıydırmıyordu. Babamın maaşı daha fazla olduğu için bu nikah kıyıldı.” 2006 yılında kardeşi ve yengesi için Mersin 2. Aile Mahkemesi'ne dava açtığını belirten S.A.Ö. “Bu evliliğin hukuka aykırı olmadığını, bakıma muhtaç olduğu için nikâhın kıyıldığını söylediler. Mahkeme iptal istemimizi reddetti” dedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*