Karısını öldüren kızını görmek için izin aldı

Karısını öldüren kızını görmek için izin aldı.9423
  • Giriş : 15.06.2009 / 13:50:00

Adana'da, annesini öldürdüğünü itiraf eden ve idari olarak çocuk mahkemesinden alınan 1 aylık koruma tedbiri kararıyla SHÇEK'e bağlı yurtta kalan R.A'nın babası Ali A, kızıyla görüşebilmek için savcıdan izin aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana'da, annesini öldürdüğünü itiraf eden ve idari olarak çocuk mahkemesinden alınan 1 aylık koruma tedbiri kararıyla SHÇEK'e bağlı Şükrü Tülay Yetiştirme Yurdu'nda tutulan 12 yaşındaki R.A'nın babası Ali A, kızıyla görüşebilmek için Cumhuriyet Savcılığından izin aldı.

Adana'da, 7 Haziranda Ova Mahallesi'nde SBS'ye girmesini engellediği ve okula göndermediği gerekçesiyle annesi Songül A'yı öldürdüğü iddia edilen R.A'nın (12) babası Ali A, olaydan sonra yaşının küçüklüğü nedeniyle hakkında soruşturma açılmayan, ancak SHÇEK'e bağlı çocuk yuvasında koruma altında tutulan kızıyla görüşme izni almak üzere adliyeye geldi.

Olayla ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısına dilekçeyle başvuruda bulunan Ali A, bir süre bekledikten sonra kendisine verilen görüşme izni belgesini alarak adliyeden ayrıldı.

Ali A, adliyeden çıkarken gazetecilerin, kızıyla ne zaman görüşme yapacağı sorusunu yanıtsız bırakırken, kızını almak için yasal girişimde bulunup bulunmayacağı sorusuna, ''kızımı yetiştirme yurdundan alabilmek için her türlü girişimde bulunacağız'' diye yanıt verdi.

Gazetecilerin fotoğraf ve görüntü çekmelerine tepki gösteren Ali A, daha sonra adliyeden ayrıldı.

-SOSYOLOG GÖZETİMİNDE GÖRÜŞME-

Cumhuriyet Savcısı tarafından Ali A'ya, SHÇEK'e bağlı Şükrü Tülay Yetiştirme Yurdu yetkililerine verilmek üzere hazırlanan izin belgesinde ''R.A'nın, babası Ali A. ile sosyolog nezaretinde ve gerekli tedbirler alındıktan sonra görüşmesine karar verildi'' ifadesine yer verildi.

Bu arada, Ali A'nin, yetiştirme yurduna giderek kızıyla kısa süre görüşüp ayrıldığı öğrenildi.

-18 YAŞINI DOLDURANA KADAR YUVADA KALACAK-

Annesini öldürdüğü iddia edilen R.A ile ilgili yürütülen soruşturmada, nüfus kayıtları ile hastanedeki doğum kayıtlarının birbiriyle örtüştüğü için kovuşturmaya yer olmadığına karar verileceği belirtilmişti.

İdari olarak çocuk mahkemesinden bir ay süreyle koruma tedbiri kararı bulunan R.A'nın, reşit olacağı 18 yaşını doldurana kadar çocuk yuvasında kalacağı, bu sürede eğitimini ve yaşamını sürdürmesi konusunda destek olunacağı, ''satanist veya diğer yatkınlıkları'' ile ilgili olarak da ilgili kurumda tedavisinin yapılmasının mümkün olduğu bildirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*