Karla mücadele ekibinin üzerine çığ düştü

  • Giriş : 01.03.2007 / 00:00:00

Muş'ta kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için çalışma yapan Özel İdare Müdürlüğü'ne ait karla mücadele ekibinin üzerine çığ düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Geçen hafta Üçevler grup köy yolunun ‘Çavuştepe Mevkii'nde karla mücedele çalışması başlatan İl Özel İdare Müdürlüğü ekipleri, kalınlığı yer yer 5 metreyi bulan karlı yolu temizlemeye başladı. Çalışmaları sürdüren ekipteki bir dozer, dün saat 14.30 sıralarında düşen çığın altında kaldı. Bunu gören diğer görevliler, operatör Hüseyin Işık'ı kurtarmak için dozerin üzerindeki karı temizlemeye başladı.

Yoğun çaba sonucu yaklaşık 10 dakika içinde dozerin üzerini kaplayan kar temizledi. Karın üzerinden kalkması üzerine operatör Hüseyin Işık, dozerin camını kırarak çıktı. Mucize eseri yara almadan kurtulan Hüseyin Işık, “Ne olduğunu anlayamadım. Dozer içinde güvenlikteydim. Arkadaşlarımın beni orada bırakmayacaklarını biliyordum. İşığı görünce yarımdaki demir çubukla camı kırıp dışarı çıktım” dedi.

Çığ olayı ardından Özel İdare Müdürlüğü Genel Sekreteri Ahmet Güngör ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Eyüp Bölük ile birlikte olay yerine giden Muş Valisi İbrahim Özçimen, kar rambolarına ‘geçmiş olsun' dileğinde bulundu. Çığ altında kalan dozerin kurtarılması için başlatılan çalışmaları denetleyen Vali İbrahim Özçimen, şöyle dedi:
“Yolları kardan temizleme çalışması yapan ekibin üzerine çığ düştü. Oldukça üzücü bir durum. Allah'a şükür çığın altında kalan dozer operatörü arkadaşımız olaydan yara almadan kurtuldu. Kışın 6 ay süre ile kar hapsinde bulunan Üçevler bölgesindeki köylerimizin yolunu bu yıl erken açmaya hedeflemiştik. Çığ tehlikesi ile karşılaştık. Ama 10 kilometrelik mesafemiz kaldı. En fazla 10 gün sonra köylerin yolu ulaşıma açılacak.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious