Karne günü cinayete müebbet istemi

Karne günü cinayete müebbet istemi.12882
  • Giriş : 26.06.2009 / 18:09:00

Adana'da, ayrı yaşadığı karısını, çocuğunun karnesini almak için gittiği okulun tuvaletinde bıçakla öldüren kocanın ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın duruşmasında, Bahçeşehir Mahallesi'ndeki Bahçeşehir İlköğretim Okulunun 2'nci sınıfında okuyan oğlu Mert D'nin (8) karnesini almak için okula giden eşi Firdevs D'yi (27), aralarında çıkan tartışmanın ardından kızlar tuvaletinde vücudunun çeşitli yerlerine bıçak saplayıp, boynunu keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklu olarak yargılanan Bekir D. hazır bulundu.

Bekir D, ifadesinde, olay günü eşinin kendisine başkasıyla ilişkisi olduğunu söylediğini, bunun üzerine kendisini kaybederek cinayeti gerçekleştirdiğini kaydetti.

Firdevs D. ile 11 yıl önce tanıştığını belirten Bekir D, şöyle konuştu:

''Evli kaldığımız 8 yıl da dahil olmak üzere 11 yıl boyunca, hayatım onun hatalarını örtmekle geçti. Eşim, eve erkek getiriyordu ve iffetsiz bir yaşam sürüyordu. Bunu bana 4 aile söylemişti.

Zaten başından beri böyle bir şeye meyilliydi. Adeta ben kadın olmuştum, o erkek. Eve geç ve alkollü gelirdi. Bana haber vermeden gezmeye giderdi. Lüks bir yaşama özlem duyardı. Bu sebeplerden tartışırdık.''

Bir komşularının, Firdevs D'yi lüks bir otomobilden inerken gördüğünü söylediğini belirten Bekir D, şöyle devam etti:

''Kendisine bunu sorduğumda doğru olmadığını söylemişti. Daha sonra annesinin yanına gitti ve 2 ay eve dönmedi. Olay günü de oğlumu karnesini almak için okulda beklerken, lüks bir otomobilden indiğini gördüm. Beynimden vurulmuşa döndüm.

Okulun içine girdikten sonra tuvalete gitti. Peşinden ben de gittim. Neden eve dönmediğini sordum, 'Kafa dinlemek istiyorum' dedi. Ben de 'Kafa dinlemek başkasının arabasına binmekle mi olur?' dedim. 'Benim dostum var, bundan önce de vardı' deyince kendimi kaybettim. Evden aldığım bıçağı rastgele salladım.''

Bekir D, mahkeme başkanının, ''Neden boşanmadın, öldürdün?'' sorusuna yanıt vermedi.

Çiftin tanık olarak çağrılan oğulları Mert D. ise tanık olmak ve ifade vermek istemediğini söyledi.

Mahkeme başkanı, duruşmayı diğer tanıkların dinlenmesi için erteledi.

OLAY

Bahçeşehir İlköğretim Okulunda okuyan oğlu Mert D'nin karnesini almak için 23 Ocakta okula gelen Firdevs D, ayrı yaşadığı kocası Bekir D. tarafından, aralarında çıkan tartışmanın ardından, okul tuvaletinde bıçaklanarak öldürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*